Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell csinálni akkor, ha...

Mit kell csinálni akkor, ha én sétáltatom a kutyámat és odajön egy kóbor kutya és összeverekednek? Lehet nekem abból bajom? Hogy kergethetném el a másikat?

Figyelt kérdés
2009. febr. 16. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
most bizos lepontoztok,de én vettem gázsprét.még nem volt rá szükség,de jó ha ott van a zsebemben.lehet a kutyádnak és neked is bajod,igen.megharapja őt is,téged is.
2009. febr. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam mindig volt a nyakamban pluszban egy bőr poráz,amivel a támadó vagy kóbor kutya felé csaptam,szerencsére általában elég volt ha csak a földre,és dobbantottam eggyet a lábammal és rákiabáltam. Hozzáteszem azt is,hogy nem minden kóbor kutya támad,sőt ők jobban vágynaka szeretetre mint bármelyik más kutya. Nagyobb gondot jelentek a nagytestű gazdás,de neveletlen kutyák,pláne ha a gazdi nem fogja meg az övét.
2009. febr. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
első vagyok.nálnk ugy igazi kóborkutyák nincsenek,csak felelőtlen gazdák,akik igy sétáltatják a kutyát:kapu ki,azt majd visszajön.ami nálunk sűrűn van:bernáthegyi,németjuhász,ugyanekkora keverék(láncra kötve),ezek a veszélyesek,de elvétve van tacskó,puli szerű,ezektől nem félek.de már 2 olyan eset volt,hogy ugy huztam el a kutyámat,hogy repült szegény a levegőbe,elkaptam,és futás haza.mulkor meg a hugom kezéből majdnem kiszedte a b.hegyi a kutyámat(a ház előtt),ha Apum nincs ott,már kutyám sincs.azóta van sprénk.
2009. febr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Remélem segít! Megfogadom a tanácsaitokat! :)
2009. febr. 17. 12:42
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Erős szagú fújós dezodor, vagy lehet kapni kifejezetten kutyariasztó sprayt is, de a határozott fellépés is sokat segít, de csak ha a saját kutyád nem akar verekedni, akkor fog rád figyelni a kóbor. Ha már konkrét harcra kerül a sor, engedd el a kutyádat - így neki is több esélye van védekezni, meg téged sem fognak tévedésből megharapni.
2009. febr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi egy faluban lakunk és itt akadnak szép számmal. A kisebb testű kutyáktól én sem félek, hisz nagyobbat lódik a lábammal, még csak bele se kell rúgnom és odébb áll, no meg én kutyám sem kicsi, nem mindegyik mer kötekedni. Volt, hogy németjuhász környékezett meg, most ilyenkor az ember mit tud tenni? Imádkozni... :D Szerencsére a gazdája nem sokkal később előkerült. Mi egyszer kutyasuliban rákérdeztünk mi ilyenkor a teendő. Azt mondták a gázspray (de ezt már csak legvégső esetben szabad használni, és természetesen előírás szerint, hogy ne okozzon maradandó károsodást), illetve, ha nagyobb testű a kutya, a lábadközé kell fogni, így a támadó kutya megfutamodik, mert túl nagynak látja az ellenfelet. :) Ha ez sem használna, és nincs nálad spray, akkor bármi is történik el kell engedni a kutyát, hisz póráz nélkül el tud futni, jobban tud védekezni... :S Én mondjuk lehet hogy félteném, és sajnálnám elengedni, de ilyen szempontból jó a falu, ha hallják hogy verekednek kint a kutyák, esetleg a gazdája ott lakik a közelben, rögtön a segítségünkre sietnek. A spray-t még nem kellett használnom, ez a lábközé fogás mindig bejött, de ha egyszer rászorulok gondolkodás nélkül használni fogom :S
2009. febr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, nagy testű kutyám van és ez a láb közé fogás tetszik! :)
2009. febr. 19. 11:37
 8/9 anonim ***** válasza:
En ha setaltatom a kutyamat es egy koborkutya kozeledik felenk es nem megy el ugy se ha rakiabalok akkor felkapok egy kovet es feleje dobom (persze ugy , hogy meg veletlenul se talaljam el , igy mindig elszaladnak) ha nincs ott a kutyam akkor meg magamhoz hivom oket es megsimogatom :D minden kobor kutyat , tudom , hogy nem helyes de ugy sajnalom oket.
2009. febr. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
veszel robbanó patront 100-forint egy csomag 50-db-al arra elég hogy elzavard vagyha menekülsz és úgy dobod vagy patronospisztoly is megteszi
2010. jún. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!