Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véletlenül az egész féreghajtó...

Véletlenül az egész féreghajtó tabit beadtam a kiskutyámnak, pedig csak felet kellett volna és majd a másik részét fél év múlva. Mit csináljak? Baj lehet belőle?

Figyelt kérdés
2011. márc. 12. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
go állatorvos, a kérédsek alapján, ma sok dolguk lesz:)
2011. márc. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez ilyen súlyos???? Ma jöttünk haza az állatorvostól.
2011. márc. 12. 10:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz neki baja. Nálunk is előfordult hogy többet kaptak véletlenül a kutyák, bár igaz én rákérdeztem akkor telefonon a dokitól.

Ő megnyugtatott, és mondta, hogy semmi bajuk nem lesz.

2011. márc. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az állatorvos adott egy fecskendőbe féreghajtó pasztát , beadtuk, túl sok féreg jött belőle három napon keresztül, aztán visszavittük a kutyót adott tabit, mondta, hogy várjunk két hetet és adjuk be neki az egész szemet, na az úgy kitakarította, hogy egy hétig férgeket fosott csóri. Azóta eltelt fél év épp két napja adtam be neki egy újabb adagot, de még semmi hatása . Szerintem nem lesz baj, elég ha felhívod a rendelőt és elmondod telefonba ott megmondják neked, hogy baj, vagy sem, de nem hinném.
2011. márc. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmi komolyabb probléma nem lehet belőle elvileg. A féreghajtók ugyanis nem szoktak felszívódni: csak a bélrendszerben élő kifejlett férgeket öli meg.
2011. márc. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!! :)
2011. márc. 12. 11:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha megmondod a féregírtó nevét, meg a kutya tömegét, akkor megmondom kell-e aggódni. Egyszeri dupla adag húzós, és nem éppen egészséges, de nagyobb bajt nem várnék. Az mondjuk kapsából hülyeség, amit előttem mondtak, hogy nem szívódik fel...
2011. márc. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A kutyus 4 kg, a gyógyszer nevét sajnos nem tudom, mert doktornő adta egy dobozkából, mindenképp kis egyszerű, szélei "homorúak" és enyhén sárga szinű.
2011. márc. 12. 13:45
 9/9 Francesca_ ***** válasza:
Állítólag még 10-szeres túladagolás se jelent nagy gondot.
2011. márc. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!