Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi juhászkutya nevelése?

Kaukázusi juhászkutya nevelése?

Figyelt kérdés
2011. márc. 12. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Természetesen.
2011. márc. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kell, ahogy az első modja. Ahoz pedig megfelelő jellem kell. Ha nincs, akkor ki kell alakítanod.
2011. márc. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Következetes, határozott nevelést igényel. Kell tudni szigorúnak lenni, ha muszáj. Persze ez nem verést jelent.
2011. márc. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
Úgy értettem, hogy természetesen nevelni kell, gondoltam vicceskedek egy kicsit, mivel nem értem pontosan a kérdést. Ahogy azt hiszem, senki más sem. Nyilván nevelni kell, mint minden kutyát, szóval nem tudom, mire kíváncsi a kérdező.
2011. márc. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Kedves állatbarátok, verés vagy nem verés?

Mint minden kutyának, a kaukázusinak is van kitörési pontja. A kistestű kutyáknál ezt nem mindig veszi észre a gazdi, és ezzel már meg is nyerte a maga kis neveletlen engedetlen kutyuskáját...

A nagytestű kutyáknál ezt észrevesszük :-) Mivel igen, valóban ijesztő, ahogy a 6-8 hónapos, 30-40 kg os kutyus szembefordul velünk és gyomorból morog ránk, mert épp elvettük tőle a papucsot, amit eddig jóízűen rágott...

Mert ám nem azért kell elverni a kutyát, mert elviszi a papucsot! Hanem ezt a pontot kell elkapnunk és itt kell a kutya fölé kerekedni. Igen, egy tacskót ilyenkor nem kezd az ember agyba-főbe verni, mert elég ráordítani teli torokból és már össze is fogja pisilni magát, vagy megrázod, és helyére is került a falkavezér dolog.

De próbáld ki a kaukázusival szemben. Főleg, ha kan. Örök életre elásod magad előtte, ha a gyenge kis emberhangodon visítozol fele szemben. Vagy próbáld megrázni a grabancát. Már ha rendesen át tudod markolni az addigra már tömött bundáját és alatta a bőrét, és esetleg meg is tudod mozdítani... Persze lehet, hogy bejön, vagy nem.

És ha nem, akkor a következő héten, amikor új konfliktusba keveredtek és rád támad, beadod az Illatos útra? Vagy kidobod az utcára? Esetleg elaltatod?

Nem szabad verni a kutyát, de a kaukázusival le kell verekedni a falkavezér dolgot sajnos. Tetszik vagy sem. Viszont a jó hír, hogy ha az ember jól csinálja, akkor ezen egyszer kell átesni az egész életében. Jó nevelés esetében se előtte, se utána nem lesz olyan alkalom, amikor szükséges ez a dolog. Én a kaukázusimat soha nem ütöttem meg, se ezelőtt, se ezután.


A kaukázusi azért támad és agresszív, mert sok ember ezt gondolja róla, és így neveli. Nagyon keményen bánnak velük, és a kutya ezt lereagálja. Igen, kell keménynek lenni vele, folyamatosan, de agresszívnak nem. És sajnos agresszív neveléssel csak ezt lehet elérni. Az enyémmel is próbálkozott egy kiképző. Lassan ügetett, és gondolta, hogy felgyorsítja a mozgását befelé fordított kihegyezett szöges nyakörvvel, mondván, hogy a kaukázusit csak ezzel lehet munkára bírni. Könyörögtem neki, hogy ne tegye, de azt mondta gyenge vagyok. Hát én még az olimpián sem láttam ilyen gyorsan és magasan ugrani fickót, mint őt, ahogy a pályáról kiugrott a kerítésen át. Az egyébként jámbor, bár a melegben kissé lassan mozgó kutyám teljesen kifordult magából. És ez az a kutya, amit az orvosok döbbenten néztek, hogy egy kézmozdulatomra ugrott fel a vizsgálóasztalra és még parancsolnom sem kellett neki, csak súgtam neki, hogy mikor mit csináljon, hogy a doki meg tudja rendesen vizsgálni. Az orvos azt mondta, hogy ez bizalom kérdése.

2012. júl. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!