Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen az a 2x2-es szlalomtaní...

Milyen az a 2x2-es szlalomtanítás?

Figyelt kérdés
Tanította már valaki itt Magyarországon a kutyáját ilyen módszerrel szlalomozni?
2011. márc. 18. 00:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez nem az, amikor négy rúd van, és két jobb, két bal? Ha jól dereng, akkor ez az, de javíts ki ha tévedek.
2011. márc. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Jó...
2011. márc. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát túl sok hasznos választ nem kaptam.... :o)


Elsőnek: a 2x2-nél nem eltolva vannak a rudak, vagy nem igazán értem, hogy gondolod...


Másodiknak: kifejtenéd bővebben? A jót arra értetted, h te már tanítottál vele és jó volt?

2011. márc. 21. 11:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem úgy értettem, hogy eltolva vannak a rudak, hanem hogy egyet jobbról vesz, egyet balról, egyet jobbról, egyet balról. Tehát összesen 4 fordulás van benne.


De egyébként itt egy csomó videó: http://www.youtube.com/results?search_query=2x2+slalom&aq=f

2011. márc. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Videókat én is találtam, köszönöm :o)

Engem személyes tapasztalat érdekelne... de akkor ezek szerint itt nincs.

2011. márc. 21. 12:21
 6/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ez az egész azon alapul, hogy a még kezdő kutyát szoktatják a szlalomhoz, ezért csak két rúddal kezdik, utána meg már fokozatosan növelik a rudak számát. Sok kutyát könnyebb így rávenni a kerülgetésre, mintha egyszerre hatot vagy nyolcat kerülgetne.


Szerintem itthon is már van aki tanított így.

2011. márc. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Először csak egy kapun tanítottam meg minden szöget. Én figyeltem arra h így is jó irányba jöjjön be és jó vállal menjen be (a Susan Garrett-féle módszer szerint ekkor még nem kell). Ez kb. 3 alkalom volt. Utána tettem hozzá a második kaput úgy h figyeltem rá h a 3. rúd ugyanúgy 60 centire legyen mint kéne - csak nem egy vonalban, hanem elcsúsztatva, és elforgatva (ez nem tudom mennyire érthető... :oP). Aztán ezt a második kaput közelítem és forgatom be úgy h végül egyenesben legyen a 4 rúd, ahol már szlalomoznia kell. Amíg eddig eljutottunk az is kb. 5 edzés. Minden edzés kezdeténél kicsit visszaléptem, kicsit tágabb volt a két kapu mint az előző végénél - de csak 4-5 küldés erejéig, utána visszatértünk az előző edzés végén gyakorolthoz, majd léptünk tovább és toltam összébb. Ekkor én még kézből dobtam ki neki a játékot. De a lényeg a minden szög és az önállóság már a kezdetektől. Amikor ez már 1000%-os akkor léptünk tovább. (itt nekünk volt egy 1,5 hónapos kényszerpihenőnk sérülés miatt - de azt vettem észre h jó ha egyébként is szünetet hagy az ember egy kicsit a fázisok között azért h leülepedjen)

Tehát a 4 rúdon már szlalomozott és akkor úgy tettem ki még egy ilyen 4es szekciót, h távolabb picit (kb 1-2 vágtaugrásra, tehát futnia kellett közte kicsit) és enyhén eltolva. Ekkor már csak egy vezényszót kapott, és a végén a játékot (még mindig kézből). Az összetolásnál figyelni kell rá, h először 60 centiig közelítsd be a másik 4 rudat, de ekkor még eltolva van. Majd szép fokozatosan tolod/forgatod be az egészet egyenesbe. Ekkor megvan a 8as szlalom. Én itt tettem ki a játékot a szlalom után, mivel annyira tepert és gyorsan túl akart lenni rajta h kiugrált az utolsó 2ből. (itt is tartottunk 1 hét szünetet). Ez teljesen megoldotta ezt a problémát. Ezt 4-5 edzésen keresztül így gyakoroltam, majd teljesen egyenesben hozzátettem még két rudat (itt már nem forgattam, nem toltam el, semmi - de nem is zavarta be). Ez is 4-5 edzéses gyakorlás, de már pályában is, akadályról, kúszóból, hátul keresztezve, olaszozva, franciázva, V-ben távolodva, nehéz bemenetekkel stb. - bárhogy meg kell már tudnia csinálni, előre fókuszálva a játékra és teljesen végigcsinálva az egészet önállóan. Majd jöhet a következő, utolsó 2 rúd.


Ja igen...én villanypásztor karókat vettem, műanyagok, 400-500/db, leszúrható és teljesen stabil, pedig a kutyám nem finomkodva csinálja.


Remélem tudtam segíteni. :o)

2011. márc. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Húúú, köszönöm-köszönöm! Ilyenre voltam kíváncsi!!

Még egyszer köszönöm!

2011. márc. 25. 09:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!