Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma már minden fajta emberekre...

Ma már minden fajta emberekre támad?

Figyelt kérdés

Már annyiszor hallottam a pitbullt, dobermannt, rotweilert stb. hogy támadnak emberre, gazdájára, gyerekre.

Most tegnap vagy előtte már német juhász támadta meg az embert, és elmenekült, és nem találják...

Holnap hsukxk fognak öregeket megtámadni?

Mi van itt Magyarországon?

Már az összes fajtát gyilkosnak akarják ki nyílvánitani?


2011. márc. 18. 14:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A gond ott van hogy a gazdák nem tartják megfelelő körülmények között / nem nevelik meg elég jól. Nem a kutya a hibás, nem azért támad, mert unatkozik.
2011. márc. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom a fajta mindegy, bármelyik támadhat emberre, ha elhanyagolják, bántalmazzák és szegény kutya fél az emberektől.

A média meg sajnos nagyon harap az ilyen hírekre, és rögtön főműsoridőben, a híradóban le is adja. Persze nem azzal a szöveggel, hogy XY többször bántalmazta kutyáját, emiatt az megtámadta, hanem pl úgy, hogy XY kiment az udvarra és saját kutyája minden ok nélkül széttépte.

Azokról a hírekről persze elfelejtkeznek, ahol a kutyák segítenek az embereken, vagy akár megmentik őket.

Inkább a felelős kutyatartást kellene a TV-ben reklámozni, az ivartalanítást, és a szaporítók elítélését.

Persze sajnos a nagytestű, vagy félelmetesen kinéző (bár nem tudom mi alapján) fajták ennek jobban ki vannak téve.

Azt nem fogják bemondani, hogy egy csivava megtámadott valakit, mert nem tépi le az arcát.

És ennek az egésznek mi, a felelős állattartók isszuk meg a levét, mert megtiltják, hogy akárhol is elengedjük a jólnevelt, jámbor, szocializált kutyáinkat, sőt, még szájkosarat is parancsolnak rájuk...

Szánalmas.

2011. márc. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy akarják nyilvánítani? Ezek kész tények, az a dög szétmarta a kislány arcát, és én imádom az állatokat nagyon, de isten az atyám, ha az én gyerekemmel teszi, magam vertem volna agyon a kutyát. Vagy inkább a gazdáját, mert nem képes megnevelni a jószágát.


A Husky-ra kitérve, bizony velük is vigyázni kell.

Unokatesóm óvodástársát megölte a szomszéd Husky...:(

Már jó pár éve történt. kölykei voltak a kutyának, a kisgyerek odament a kölykökhöz felvette őket, azok meg nyüszítettek... azonnal torokra ment az anya kutya, és átharapta a nyakát, esélye sem volt a kisfiúnak, mert a gazdái meg nem is tudom hol voltak. De a kisgyerek át tudott menni a kerítésen, tudták is a szomszédok, mert sokszor át ment a Huskyval játszani mikor nem voltak otthon. És mégis megölte szegénykét:(


22L

2011. márc. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem azzal van a bajom, hogy a kész tényeket mondják, hanem hogy kihangsúlyozzák a fajtát! Ha azt mondanák, egy nagy testű kutya megharapott valakit, oké értem.

De, mikor oda szólnak, hogy vigyem innen a kutyámat(rotweiler), mert látták a híradóba, hogy egy kegyetlen vadállat a fajta, akkor bizony mérges vagyok!

2011. márc. 18. 15:02
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem egy kis padlócirkáló turmix kutya harapott bele a vádlimba még 5-6 éve.Az a kis dög nem bírta elnézni,hogy elsétálok a ház előtt.Valahogy kimászott a kerítésen.Az utcában több kisgyereket is zaklatott.Rövid időn belül lelőtte valaki.Azóta még csak kutyaugatás sincs az utca azon részén,pedig majdnem minden háznál van kutya.
2011. márc. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én eleve szánalmasnak találom az egészet , a kutyát keresik és nem gazdáját... Egy faluban , vagy a környéken úgyis tudják az emberek hogy kié a kutya , ha régóta ott kóborolt volna már egy anyuka tett volna bejelentést.Az lesz a történet vége hogy megtalálják a kutyát , aztán elaltatják és ennyi azzal meg senki sem törődik hogy a r0hadék gazdája miatt történt az egész, a lényeg majd az lesz hogy halott a kutya.

Én attól félek hogy az lesz mint anno a zero toleranciánál (amit persze helyeslek de itt más a helyzet) , hogy sok ideig leadtak a híradókban olyan balesetekről híreket ahol ittas volt az ilető, most meg a sok kutyatámadásról a hír. Remélem nem akarnak valami hülye törvény hozni a kutyák ellen.

2011. márc. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15:43 igazad van, a gazdát kellene felelősségre vonni. Viszont egy ilyen állat nem kóborolhat szabadon, sajnos amelyik emberre támad csak úgy, azon már sokat lehet segíteni...:(
2011. márc. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 xnorkax ***** válasza:

Egyet szögezzünk le, ha egy kutya rátámad valakire, az első sorban csak a gazda hibája! Persze, gondolom ez sovány vigasz annak, akit megtámadott, de sosem a kutyát kell bűnbaknak titulálni...

Legtöbbször a média csak mond valamit a kutya fajtájáról, sok a félreértés. Pl. legutóbb, mikor egy kutya megtépte az őt sétáltató férfit (aki nem a gazdája volt) mindenféle fajtának titulálták... Az egyik cikkben németjuhász volt, a másikban közép-ázsiai juhászkutya volt. Szóval szerintem csak úgy írnak valamit... Egy időben a rottweiler volt a "mumuskutya"... Akkor minden kutyatámadást a rotikra róttak.

2011. márc. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ebből is látszik, hogy nem a fajtával van a gond, hanem az emberekkel. És itt most nem konkrét dolgokról beszélek, hogy fegyelmezés, szocializáció, stb, hanem egy "globálisabb" dologról.

Ha megnézed a többi állatos kategóriát, döbbenetes képet kapsz, hogyan bánunk az állatainkkal.


Mi van Magyarországon?

Depresszió. Morális és erkölcsi züllés. Évszázados anyagi válság. A természettől való teljes elrugaszkodás. A konzervatív értékek lábbal tiprása.


"Egy társadalom állapota jól lemérhető azon keresztül, hogy bánik az állataival.”

Indira Gandhi

Mi van Magyarországon?

2011. márc. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
a média előszeretettel állítja a kutya hibájából, a sok hiszékeny ember elhiszi. Pedig nem a kutya a hibás, ha a gazdája elhanyagolja, vagy nem neveli meg.
2011. márc. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!