Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hetes foxterrierem, mindig...

6 hetes foxterrierem, mindig nyüszít, mit csináljak, hogy ne nyüszítsen a testvéreiért? Mert az ölemben mindig nem lehet.

Figyelt kérdés
2011. márc. 19. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindig nem lehet az öledben, de azért akkor is simogasd meg ilyenkor, az megnyugtatja. Teljesen természetes, hogy sír a családja után. Ő most még csak csecsemőkorban van. Így már érted?

Volt egy ismerősöm, az ő kutyáját már többen vitték vissza a tenyésztőhöz ugyanezért, mert nem tudtak aludni tőle. Az ismerősöm, hogy a kutyi megszokja a helyét, pár éjszakát mellette aludt a földön - és náluk megmaradt a kutyi!

2011. márc. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Nem kellett volna elhozni 6 hetesen, leghamarabb 8 hetes kor után lehet elhozni a kutyát, de még jobb ha 10-12 hetes kor között. Én azt tanácsolnám, hogyha nem messziről hoztátok és megengedik, akkor vigyétek még vissza 2-3 hétre. Ezzel hihetetlenül sokat veszít a kiskutya, ha a legfontosabb szocializációs időszak (6-8 hetes kor) kimarad nála. Nem volt rá ideje, hogy megtanulja a helyes viselkedést így később gondjai lesznek a más kutyákkal való viselkedésben illetve veletek sem biztos, hogy helyesen fog kommunikálni.

Ha viszont nincs lehetőség visszavinni, akkor se kapkodd fel mindig, amikor nyöszörög egy kicsit. Ezzel nagyon elrontod, mert hamar rájön, hogy folyton nyüszítenie kell ahhoz, hogy kivívja a figyelmedet. Ha hagyod és csak akkor jutalmazod meg, ha nem nyüszít, akkor le fog szokni erről. Este betehetsz mellé egy plüsst vagy egy törölközőbe csavart melegvizes palackot.

2011. márc. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az éjszakával nincs gond, végig alussza csendben. Csak nappal nyüszít akkor is ha bent vagyok vele csak épp más dolgom van. De nem lehetek vele mindig én sem, mert suliba is mennem kell. Plüsst is adtam neki, hagytam hogy válasszon magának, de mégis nyüszít.
2011. márc. 19. 13:28
 4/8 A kérdező kommentje:
Nincs lehetőségem visszavinni, tudom hogy korán lett elhozva, de a gazdájának nem kellett, így ki tudja mi lett volna vele, ha nem hozom el.
2011. márc. 19. 13:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Foglalkozz vele minél többet, játszatok, fáraszd le.

Ne kapkodd az öledbe, attól rosszabb lesz. Korán lett elhozva. A tesók, meg anyuja, így is, úgy is hiányoznának neki. Pár nap, és megszokja.

2011. márc. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsokat, köszi a választ mindenkinek! :)
2011. márc. 19. 14:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha minden nyüszítésre ugrasz, igen gyorsan megtanulja, miként legyen egy elkényeztetett kiskutya.

Nem kell reagálni a nyüszítésére, akkor egy idő után elhagyja. Biztosíts neki kicsi kuckót, amiben pihenhet, Ekkora kutya még sokat alszik. Azzal, hogy 6 hetesen elhoztad, nem lesz rosszabb a kutyád, mint, amit 12 hetesen hoznak el. Viszont neked kell gondoskodni arról, hogy az oltások után megfelelő környezetben más kutyákkal, lehetőleg kölykökkel találkozzon. Ha van lehetőséged, keress egy kutyaóvodát.

2011. márc. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne simogasd meg akkor ha nyüszít,mert akkor azt tanulja meg,hogy ha nyüszít rögtön ott teremsz haggyad én ne simizd mert ezzel nem nyugtatod csak erősíted benne az érzést,mintha azért jutalmaznád,mert nyüszít.!
2011. márc. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!