Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyenek a komondorok?

Milyenek a komondorok?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd komondort, de addig is érdekelne, hogy milyen a fajta természete, mennyire képezhető stb. Jobb előre tudni, hogy illik-e hozzám, ne akkor döbbenjek rá, ha már megvan a kutya... Ha valakinek már volt, vagy van, vagy ismeri a fajtát, az írjon lécci! Köszi.
2011. márc. 19. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tündériek, szőrösek, akaratosak.

A miénk elég makacs természet. Amit kölyök korában megtanult (nagynehezen, mert már akkor is makacs volt), azt hajlandó megcsinálni, de amúgy elég önfejű. Határozottnak kell vele lenni, az biztos. De nagyon aranyos, kedves. Viszont sértődős. Igazi érzékeny lélek.

A szőrével annyit kell csinálni, hogy amikor kezd összeállni (már ha nemezes típus), akkor szét kell szedni szép csíkokra. Aztán ezt kb. havonta megismételni.

2011. márc. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Ezek szerint nem minden komondornak nemezes típusú a szőre? Eddig azt hittem... :D Mindig tanul az ember :D
2011. márc. 19. 21:04
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Van amelyiknek zsinóros és nemezes jellegű. A zsinóros nem áll annyira össze. Sokaknak ez tetszik jobban, de azért nekem valahogy a nemezes az igazi, a "komondorosabb". De ízlés kérdése, mindkét típus nagyon szép! :)
2011. márc. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2011. márc. 19. 21:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Olvasd el ezt: *****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. márc. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is!
2011. márc. 19. 23:54
 7/7 anonim ***** válasza:

szia!


Rokonomék juhokat tartanak, 2500-at, és van vagy 4-5 komondoruk. A szelídebb szukák szabadon vannak, és a ház túlsó sarkánál fekszenek általában. Vagyis a lakóépület környékén még mászkálhatnak idegenek, ha be lettek engedve.

de a lakóépület sarkától le az akolokhoz csak kísérettel mehetünk le, hiába megyünk kb félévente oda. Én is idegennek számítok, ezért mindig a rokon kisfiú kísér le, és be vagyok mutatva a kutyáknak. Leghátul van a kan, ő meg van kötve (nappal), mert iszonyúan agresszív. Bár most ment hozzájuk valaki, aki ért a kutyákhoz, azt mondta, hogy félmilliót ér a kutya. én nem tudom, csak azt, hogy nagy ívben kell kerülnöm, ha életben akarok maradni.

De a szukák aránylag kedvesek, van, amelyiket meg is lehet simogatni.

Viszont, ha egyedül mennék megnézni a bárányokat, azt mondták, a szukák is szétszednének. Mert az csak a látszat, hogy csóválják a farkukat. De azért védenek.

2011. márc. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!