Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs elleni oltás?

Kullancs elleni oltás?

Figyelt kérdés
Kutyáknak nincs kullancs elleni oltás? csak ilyen csepegtető?
2011. márc. 20. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Van kullancs elleni oltás, de az a kullancs okozta betegségek ellen véd, és nem mindegyik ellen!

Szerintem sokkal biztonságosabbak a csepegtetőkés a nyakörvek.

2011. márc. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lyme ellen van . Viszont attól még belemennek a kullancsok és a Babeziát megkaphatja.
2011. márc. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Embernél sem a kullancs ellen véd az oltás, hanem a kullancs által terjesztett EGYIK súlyos betegség ellen. Pontosabban a kullancs által terjesztett agyvelőgyulladás ellen. Az ember kaphat még a kullancstól Lyme kórt is, az ellen már nincs oltás, viszont időben felfedezve van ellene antibiotikum.

A kutyákra több kullancs által terjesztett betegség is veszélyes lehet, köztük rájuk is veszélyes a Lyme kór, náluk is csak antibiotikummal kezelhető. A leggyakrabban kullancstól Babesiosit kaphatnak a kutyák, ez ellen tudtommal még nincs oltás, bár valahol olvastam, hogy külföldön már létezik, remélhetőleg lassan eljut hozzánk is.

Szóval a lényeg: az oltás se embernél, se állatnál nem a kullancs ellen véd!

2011. márc. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Itt is van már Babesia elleni. Csak.............

Drága, félévente kell adni, nem véd ,csak csökkenti a fertőzés erejét.

2011. márc. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nincs, csak spot-on, nyakörv, esetleg az ultrahangos riasztó, de 100%-os védettséget semelyik nem biztosít.

Tavaly 2 ismerősöm kutyája is Lyme kóros volt, pedig mindkettő rendszeresen kapta a Lyme elleni védőoltást... Én is úgy tudom, hogy már babesiosis ellen is van oltás, de ezek sem biztosak.

Viszont nagyon károsítják a májat:( Én ezért idén már nem is oltatom be, inkább spot-on, és kullancsnyakörv kombot használok.

2011. márc. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnos, a Lyme oltás sem ad 100 % védettséget.

Nekem úgy magyarázták, a lyme olyasmi, mint az influenza vírusa. Változatos nagyon. Csak annyit tudnak az oltások, hogy ismerve a adott hely kullancs vírusát, arra oltanak. Ha idegen kerül be, már az ellen nem véd a szuri. Persze, ennek azért kisebb az esélye. Így érdemes oltani, mert az esélyét nagyban csökkenti egy fertőzésnek, ha nem is 100 %-ban.

2011. márc. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ninna ♥ ***** válasza:
Oltás van már babézia és Lyme-kór ellen is, de mint ahogy előttem is leírták, megterheli a kutya szervezetét, drága, félévente kell beadatni, és nem véd 100%-osan. Szerintem is maradj inkább a megelőzésnél, spot-onok, nyakörvek, és ultrahangos kullancsriasztók, ha valami jót használsz esetleg duóba, akkor nagyjából jó védettséget ad a kutyusodnak.
2011. márc. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

És ha van rá lehetőséged, akkor naponta fésüld, és nézd át a kutyát. Ha kullancs ment bele, és csak rövid ideig tud vért szívni, akkor sokkal kisebb a fertőzés veszélye.

Ha jól tudom az első 18-20 órában csak szívják a vért, ezt követően kezdik az állatba visszafecskendeni a méreganyagot.

2011. márc. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az első kb 24-ben mászkál, keresi a helyet, aztán kezd befúródni. Idáig nem fertőz. Amikor elérte a véreret és elkezd szívni, akkor fecskendezi be a kórokozót, ha fertőzött.
2011. márc. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!