Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a hempergés...

Hogy tanítsam meg a hempergés parancsra?

Figyelt kérdés
A fekvés már megy,de amikor arrébb rakom a falatot nem átfordul hanem kúszik!Nagy testű kutyus így át sem bírom fordítani!Segítenétek?
2011. márc. 21. 19:02
 1/3 nory0722 ***** válasza:
100%

Én is épp 2hónapja tanítottam meg a beagle-met. Azt hittem nehéz lesz,de könnyű volt,csak tudni kell,hogy csináld! :)


Ha szereti a kutyus a jutalomfalatot,mindenképpen azzal csináld eleinte! Ha már ismeri a fekszik parancsot,ezt csináld meg vagy 3x,hogy tudja a különbséget. Ez után tanítsd meg neki az 'oldalra' parancsszót. Ezt úgy tudod,hogy mikor már fekszik,kicsit meglököd valamelyik oldalra(mindig ugyanarra az oldalra) és közben a kezeddel egy félköríves mozdulatot teszel(minden parancsszóhoz egy jel társul,mindegyik jel különböző). Ezt csináld egy héten keresztül naponta többször! Fontos,hogy ne túl sokáig tanítsd,mert az új parancsszó alatt hamar elfáradnak,és ne szidd meg,ha nem jól csinálja,mert az nem azt jelenti,hogy nem akarja,nem hallgat rád,hanem hogy még nem rögzült benne ez a parancs és elfelejtette. Első napokban fektesd le,és segíts neki,hogy biztosan tudja,mi az az 'oldalra'(kicsit lökd meg).


Ha ezt már biztosan tudja,akkor ebből jöhet a 'fordulj' parancs. Ezt úgy tudod,hogy ha már oldalra feküdt,akkor a kezeddel egy teljes kört teszel és kicsit megint csak rásegítesz(megemeled a lábait,hogy magától átforduljon). Ezt is csináld egy hétig úgy,hogy először az oldalrát mondod neki,utána a forduljt,aztán már megy magától!


A parancsszó és a kézmozdulat is mindenkinek egyéni,más és más,ezek csak az általam használt parancsszavak,te döntessz!


Fontos: minden kutya elfárad egy idő után,ilyenkor dicsérd meg,akkor is,ha 10ből csak 2x sikerült neki. És minden kutya kedvence más,az én egyik kutyámnak a kaja,a másiknak a labda. És persze,van amelyik gyorsan tanul,van amelyik lassabban. A lényeg,hogy ne legyél ideges és ne szidd meg az első hetekben. Hiszen ő nem tudja,hogy mit szeretnél,viszont ha alaposan megdicséred akkor egy idő után rájön!


Jó tanítást,remélem sikeres lesz!:)

2011. márc. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ha a kutyád hajlamos a kúszásra akkor azt is megtaníthatod neki. Ez a kutyádnál egy adottság ki kell aknázni.

Amit a hempergésről kérdezel azt viszont az előző már jól megválaszolta.

2011. márc. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm,majd lehet hogy akkor megpróbáljuk! :)
2011. márc. 24. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!