Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek honnan érdemesebb...

Szerintetek honnan érdemesebb venni Bullterriet, Magyarországról vagy Németországból, esetleg Romániából?

Figyelt kérdés
NEM Minibullt.A kölyökvásárlásra olyan 1OOO-13OO Eurót szánnánk.
2011. márc. 23. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ha ilyen sok pénzt szánnátok rá,akkor szerintem Németországból...
2011. márc. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Francesca_ ***** válasza:
anglia
2011. márc. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem Németországból. Nem nagyon vagyok járatos a bullik terén, de németben tiltólistás kutya, tehát szerintem igazi tenyészetből jó minőségűt nem kapsz. Tegyük fel, van rá 1300 euród, ha kiszámolod csak a kiutazás 400 euró(kocsival), stb költségek, tehát máris ott jársz, hogy 500-800 euró jut a kutyára, amiből pedig egy gyengébb minőségű, feltehetőleg lengyel, bulgár, szerb, vagy épp magyar kutyát kapsz. Az igazi szaporítótól származó fajtából, tele betegséggel. Így járt az egyik ismerősöm is, pedig ő német!! Most Magyarországról szeretne kutyut.
2011. márc. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
teljesen mindegy! ennyi lóvéból Magyarországon is találhatsz nagyon jó tenyésztőt akitől vehetsz. még kevesebbért is.
2011. márc. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Németországban lakunk jelenleg,úgyhogy az út nem kerül olyan sokba,esetleg egyik helységből a másikba.Itt ahol mi lakunk a bullterrier-re még a szájkosár sem kötelező.Azt tudom,hogy például Berlinbe és környékén kötelező a szájkosár használata mindig.Az angliás ötlet nem rossz,csak odáig elég sok van tőlünk,úgy már erősen megugorna a kutyus ára.
2011. márc. 23. 19:24
 6/9 A kérdező kommentje:
Esetleg ha tudnátok valami nagyon komoly tenyésztőt Magyarországról,akinek robusztosabb alkatú kutyái vannak,természetesen szűrésekkel.Vagyis tényleg jót.
2011. márc. 23. 19:31
 7/9 anonim ***** válasza:

És akkor azt tudod, hogy évi 900 euró az adó a bullikra? És hogy komoly tesztre kell vinned, 18 év alatt nem tarthatsz harcikutyát, és neked is tesztet kell írnod? Ha pedig magyarból vagy más országból veszel kutyát 1 évben 3 hetet, max 3 hónapot tartózkodhat németben, és arra is fizeted a teljes adót? Kérdezz nyugodtan, most fizettünk ki kb 3000 eurót, hogy visszakapjuk a sztafi keverék(!!) kutyánkat.

De ha kint élsz 1300- 1500 euróból már vehetsz törzskönyves bullit kint.

Szájkosár kint általában nem kell a kutyákra, csak póráz (ha elkapnak póráz nélkül 2000 euró), ha egyszer megharap valakit a kutyád utána szájkosár, ha még egyszer lelövik.

Németben sajnos nagyon komolyan veszik, és már a Roti is harcikutyának számít.

2011. márc. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mi Szászországban lakunk,itt az adó egy évre 5O euró volt egy nj-ra.Drezdában pl. valami 11O euró ugyanarra a kutyára.A tanácsnál megkérdeztük,hogy fajta vagy helységfüggő ez az érték és azt mondták,hogy helységfüggő.A bullterrier itt sajnos tényleg harci kutyának van besorolva,de itt nem annyira szigoruak a tartási feltételek,mint pl. Berlin környékén,mint ahogy már írtam.Esetleg,utolsó,ha tudsz valami oldalt törvényekkel a bullterrierrel kapcsolatban,megkérlek küld el. [link]
2011. márc. 24. 09:13
 9/9 Francesca_ ***** válasza:

Nézz körül itt:

[link]

[link]

2011. márc. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!