Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Haspárti labrador retriever...

Haspárti labrador retriever kutyám ölni tudna a gyomráért. Kap bőségesen, de nem is visszük túlzásba az etetést. Minden falatot egyben nyel le, borzasztóan mohó. Mik a javaslatok? Hogyan lehetne erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne adjatok neki kaját, csak napi "normál kutya adagot" Ha tényleg ölne, akkor zárjátok a kifutóba, ha van
2011. márc. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell figyelembe venni. Az egészséges kutya mindig kapható némi kajára. Ezt lehet kihasználni amikor jutalom falattal tanítjuk.
2011. márc. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xnorkax ***** válasza:

A habzsolásra van egy módszer.

Kis adagokban, falatonként add neki a kaját. Ha a kezedből adod nem is tudna gyorsan enni, ráadásul leállíthatod, ha habzsol.

2011. márc. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A labradorok márcsak ilyenek, mégha ténylegesen nem is ölnek a kajáért, ahogy az első értelmezte a kérdező picit sarkitott kérdését.


Mennyi kaját kap és miből?

Mindenképp érdemes valami puffasztott dologgal (gréti mix) megdusitani picit a kajáját. Nagyjából semmi kalória, mégis jól megdagad a gyomrába és kevesebbet enne.

Nagyon vigyázz a súlyára, főleg ha ivartalanítva van vagy lesz. A szuka labimnál a túlsuly az ivartalanítás óta állandó gond, de light táppal és grétivel próbálom én is kontrolállni.

2011. márc. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ma a kezemből adtam neki piskótát, majdnem leharapta az ujjam, annyira szelesen kapta ki. Néha játék közben is trampli és tapintatlan, és hajlamos erősebben harapni, de ha kajáról van szó, annál inkább kezelhetetlen. Az ölést nem szó szerint érettem, de igen tud harcolni... :)) Ha eszik, és a macska a közelben van, folyamatosan morog. Még a vizéből sem ihat.

Száraz tápot kap, néha vízbe áztatva, 2x. Emelett kap némi maradékot is, de egyáltalán nincs túletetve. Télen szintén ezt kapja, csak felmelegítve, és adok hozzá zöldségeket, kis olívaolajat. Egyébként miénk is szuka, 2 és fél éves, nincs ivartalanítva.

2011. márc. 28. 22:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, úgy érzem itt nemcsak mohóságról van szó, hanem falkavezér gondok is vannak. Nálam addig nem ehetnek a kutyák amíg meg nem engedem nekik, a kézből kapkodásért meg ordítás jár.


Utolsó

2011. márc. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hiába vagyok szigorúbb hozzá, ordibálok én vele így is eleget. :D Semmi sem használ... A falkavezér elvileg a bátyám, rá általában hallgat, de habzsolni akkor is habzsol.
2011. márc. 29. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!