Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lehet? (lent)

Mikor lehet? (lent)

Figyelt kérdés
Egy kiskutyát, mikor a legjobb kiivartalaníttatni? Amikor megkapta az összes oltást, és lesz valami fájdalma a műtét után? Viselkedése milyen lesz? Lesz valami változás a műtét utáni pár napban? :)
2011. márc. 29. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Lesz fájdalma ha elmúlik az altató hatása. Viselkedése..hát nekem 3 napig egy helyen feküdt szegénykém összepisilte magát meg össze kakilta magát. Nem nagyon mozgott. A negyedik napon kezdett el mászkálni. Változás biztos, hogy lesz. Nekem mindig rágta a kezem miután ivartalanítottuk nyugodt lett hagyta, hogy simogassam már egyáltalán nem harapdált. Miután ki lett ivartalanítva már nem a kan kutyák körül ugrált hanem én voltam neki az első! Csodálkoztam is.. :)
2011. márc. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerinted megéri? :S
2011. márc. 29. 13:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, az én kutyámnál semmi ilyen nem volt. Szuka kutya, szóval neki nagyobb vágás is volt, mint egy kan kutyának, ha megműtik.

Már a műtét utáni első nap oot volt a sarkamban, ugyanúgy, mint máskor. Nem feküdt, és azt sem láttam rajta, hogy komolyabb fájdalma lett volna.

A gallért rá sem kellett raknom, mert nem bántotta a sebet.

Ugyanúgy evett, mint máskor.

Első éjszaka ő is bepisilt, de ez szerintem normális, hiszen pont ott vágták fel, és nem bírta visszatartani. De ez csak egyszer fordult elő.

Kakilni sem mert 2 napig, de aztán már az is simán ment:)


A természete semmit nem változott.


Én kan kutyánál nem várnám meg az ivarérést, szuka kutyánál viszont megvárnám az első tüzelést.

2011. márc. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igazából állatorvosok inkább azt szokták mondani, hogy minél közelebb legyen az egy éves korhoz. Minimum 7-8 hónapos. Mert hatással van a testi fejlődésére.

Én kan kutyát ivartalaníttattam 8 hónaposan. Délben volt a műtét, estig feküdt, sebláza volt, ilyenkor jól be kell takargatni. De estére elmúlt, és akkor már olyan volt, mint azelőtt. Már futkosni akart.

Viselkedésben pár hét múlva változott, de csak annyiban, hogy nem mászik a szukákra, még ha tüzelnek, akkor sem. Amúgy ugyanolyan maradt teljesen.

2011. márc. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

:) Köszi

Nekem kan kutyusom lesz, amúgy a seb mikor múlik el neki?

2011. márc. 29. 14:28
 6/8 anonim ***** válasza:
A varratszedést a műtét után 2 héttel javasolják. Addigra már gyönyörűen összeforrt nekünk.
2011. márc. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt a cikket olvasd el - pont erről szól:

[link]


Én nemrég készítettem interjút ezzel az állatorvossal és nagyon izgalmas volt, valamint rengeteg új dolgot tudott mondani (pedig én úgy érzem h benne vagyok a témában... :oP)


Ez, h meg kell várni az első tüzelést, ivarérést stb. Ez ugyanolyan tévhit, mint a kutyának szülnie kell egyszer, vagy bármi más urban legend a kutyákkal kapcsolatban. Tudományosan nem bizonyított, sőt!


A bnőm vizsla-rodéziai ridgeback kanját 4 hónaposan ivartalanították. Egyedüli ami szembetűnő volt h 1 éves elmúlt mire emelt lábbal pisilt. Ellenben a kiállásán, csontozatán (ahogy ez szokták mondani) nem látszott meg.

2011. márc. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hűhaa. Köszönöm szépen, sokat segített :)
2011. márc. 29. 16:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!