Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pireneusi hegyikutya második...

Pireneusi hegyikutya második kutyusnak?

Figyelt kérdés
Golden retriver mellé második kutyusnak pireneusi hegyikutya mennyire mondható ideálisnak? Vajon mennyire fognak kijönni? A goldi nagyon barátságos, én a pireneusiról azt hallottam, hogy családbarát kutyus, viszont a más kutyákkal való viszonyáról nem tudok sokat. Vajon ki jönnének egymással? Ha megnő ugye a pireneusi nagyobb mint a goldi.. Két fiúról (kanról a kötekedők kedvéért) lenne szó, természetesen ivartalanítottakról.
2011. márc. 29. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha kölyökként kerül hozzád a pireneusi, akkor a másik kutyáddal felnőve megszokják egymást...ha ivartalanítod az külön jó! Bár most ugy is az idősebb kutyád lesz a falkavezér egy darabig. Kutyák ezt lerendezik egymás között, de ezt majd látni fogod! Mondjuk mindkettő más vér mérsékletű a goldik játékos fajták, a pireneusi az viszont kemény őr kutya!
2011. márc. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekünk bernipásztor szuka mellé lett pár évvel később egy pireneusi kan, eleinte nem egymás mellett voltak, a pireneusit később vittük ki a berni mellé, mikor már kamaszodott:) semmi gond nem volt velük, teljesen jámbor kutya volt, és később került hozzájuk másik kutya, ott is simán eldőltek az erőviszonyok, sosem volt "balhé"
2011. márc. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ti megfelelően viszonyultok hozzá, akkor nem lesz gond.

Akár pireneusi, akár keverék.

A lényeg, hogy a kutyák közötti sorrend kialakuljon és azt ti is vegyétek figyelembe.

Általában az idősebb, régebben ott levő kutya szokott lenni feljebb a rangsorban a másikhoz képest.

Tehát mindenből ő kapjon először, kaját, vizet, simit, mindent. A másik is ugyanúgy kapjon meg mindent, de másodszorra. Akkor sosem lesz versengés köztük.

Nálunk is három éve van két ivartalanított kan, nekünk ez bevált.


Egyébként ha az idők folyamán a pireneusi lesz a domináns, akkor azt fogadjátok el, főleg, ha a retriever is elfogadja. Lényeg, hogy még véletlenül se az kapjon bármit, aki közelebb van hozzátok, a sorrend létkérdés!

2011. márc. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ehez csak annyit tudok hozzáfüzni , h nekem pireneusim van és elég domináns kan , mondjuk nincs kiheréltetve . Az emberekre közömbös, v barátságos . Korán kezdjétek a nevelését mert bár okos kutyi de elég öntörvényű is és hát 50kg felett nagyon nem mindegy mennyire szófogadó..

Szerintem ha minda2 ki van herélve nem lesz gond velük !

Sok sikert !

2011. ápr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!