Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam rá a 3...

Csiivii kérdése:

Hogyan szoktassam rá a 3 hónapos kutyám a hámra?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
elöször mutasd meg neki utánna egy fél percre tedd rá és mindig nőveld az időt amikor rá rakod.
2011. márc. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 xnorkax ***** válasza:
100%
Tedd rá és kezdj el vele játszani, dicsérd, ha jól viseli. Eleinte lehet, hogy leakarja majd szedni magáról, de inkább vond el a figyelmét valami játékkal, hogy jól érezze magát benne. Először csak fél órára, később egy órára, aztán többre tedd rá, hogy fokozatosan hozzászokjon. Ne spórolj a dicséretekkel, ezzel segíthetsz neki!
2011. márc. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Sehogy?! A hám két dologra jó, főleg kiskutyánál: elősegíti h a kutya húzzon, mint egy szánhúzó, valamint deformálja a lábak állását.

Így - bármilyen fajta - jobban jársz ha nyakörvvel sétáltatod, és miután már tud láb mellett sétálni laza pórázon, ill. már kifejlődött akkor vehetsz neki hámot ha nagyon akarsz... de a hámban sétáltatás konkrétan felesleges, mivel a hámokat nem arra találták ki. Ez most divat, de sajnos, elég buta divat.

2011. márc. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Hadd idézzek egy cikkből:

"A hám a vezérszerep egyértelmű átengedése a kutyának! És itt most természetesen kivételek a munka- és segítőkutyák, akiknél ezt gyakran használják!"

2011. márc. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%

az én kutyám például annyira húz hogy megfolytja magát,most akkor hagyjam neki hogy folytsa magát?

hallottam egy esetröl hogy pont igy huzott a kutya és végül a légcsőve össze roppant a nyakába a nyakörvtöl!

kössz de maradok a hámnál!

egy spániel gazdi

2011. márc. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Kedves spániel gazdi! Ahhoz a módszerhez mit szólnál ha megtanítanád a kutyádat normálisan sétálni? Gondolom, ha a húzással problémáid vannak akkor más területeken sincs minden rendben (pl. behívás??)
2011. márc. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Ezek a storyk a nyakörvről meg a légcsőről élénk fantáziájú emberek agyszüleménye, amely utána városi legendaként épült be a társadalom kollektív tudatába. A kutya megnevelése vajon miért nem épül be?

Jah és mindig az ismerős ismerősének a barátnőjének a kutyájával történt meg.... :oD

2011. márc. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A hám munkakutyára való, sétánál tökéletessen megfelel a nyakörv. Meg kell tanítani a kutyát pórázon sétálni. A kiskutya gerincét meg am is tönkreteszi a hám.

Én is mindig nyakörvet rakok sétánál a német juhászomra. Pár napja magamhoz vettem egy egy éves golden retrivert és ő is nyakörvet visel. Egyiküknek sincs semmi baja tőle, pedig a goldi még kicsit húz is(dolgozunk az ügyön).

2011. márc. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
fél éves a spánielem,van németjuhászom is (6éves)rá is hámot szoktam rakni és tökéletesen sétál vele,sose húz,a spánielnek is csak idő kell,köszöntem a "kedves" hozzászólásokat! :) amugy az én spánielem TÉNYLEG fullasztja magát a nyakörvel....
2011. márc. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!