Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a sántítás oka?

Mi lehet a sántítás oka?

Figyelt kérdés
Golden retriever kanom, több hónapja sántít. Könyök, csípő, váll dp teljesen mentes. Először részleges szalagszakadásra tippelt az orvos, de mivel nem múlt inkább porcleválásra gondoltunk. Röntgen, nem mutat semmit. Sajnos azt sem sikerült se nekem sem a dokinak megállapítani, hogy melyik ízület a ludas, mert sehol nem mutat fájdalmat. Sőt néha olyan, mintha felváltva nyomna a jobb és a bal mellső lábára. Nyáron nem én felügyeltem az etetését, ezért hízott pár kilót, ezt viszont nehezen dolgozzuk le, mert sántítva nem merem munkára fogni, a séták is rövidebbek. Egyébként kölyökként sem volt soha elhízlalva, nagyon ügyeltünk az etetésére. Lehetséges lenne, hogy pusztán a plusz kilóktól sántít? Túlterhelt az ízület és ha a végére érünk a fogyásnak el fog múlni?
2011. ápr. 3. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Csukló meg lett nézve?

Ha volt röntgen, a szalag sérülése is látszott volna. Mennyi idős a kutyád?

Túlsúly, ha nincs elváltozás, nem okozhat gondot.

2011. ápr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csukló is, ujjak is minden..

5 éves kan kutyus. Elég masszív, nagy kutya. Kiállítási típusú.

A doki új terve: Az ízület belövése érdekében most lidokain injekciót fog kapni, külön külön az egyes ízületekbe, és utána sétálásnál ha sántít, akkor nem az az ízület, ha nem akkor még folytatni kell a keresgélést.

Viszont ezzel is csak a helye lesz meg, az oka nem..:(

2011. ápr. 3. 19:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Remélem, sikerül kideríteni a sántaság okát.
2011. ápr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vidd el másik orvoshoz. Dr. Muka Pétert ortopéd szakorvost sokan javasolják. Ismerősöm kutyájának porcleválása volt, több doki észre sem vette, csak ő tudta megállapítani, hogy ez volt a baj.
2011. ápr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!