Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám már 2 vezetéket szétrág...

Kutyám már 2 vezetéket szétrágott, és ha így folytatja, új gazdit kell keresnem neki. Hogyan tartsam távol a vezetékektől?

Figyelt kérdés

Már egy mobiltöltőt és ma a tévém zsinórját szétrágta. Anyukám fél, hogy neki is baja lesz, meg másnak is (ha a megrágott vezetékhez hozzányúlunk). Mit tegyek, hogy a kutya ne rágja meg a vezetékeket? Próbáltuk már ronggyal letakarni, táskát raktunk elé, de mindig talál rá alkalmat (és nem látjuk, hogy mikor), hogy megrágja. Van valamilyen illat, amivel távol tarthatnám?

Anyukám 1 hónapot adott neki, hogy megtanulja, mi a rend.

5 és fél hónapos beagle-m van. Ötletek?


2009. febr. 28. 16:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni kutyariasztó spray-t, azzal fújd le a vezetékeket! De lehet, hogy az a fajta, amit te veszel, nem fog megfelelni, és másikat kell venni... Győzd meg anyukádat, hogy ne csak egy hónapot adjon, mert az sztem kevés lesz. vagy még azt is csinálhatod, hogy egy napig folyamatosan szemmel tartod, és amikor garázdálkodik, egy éles hanggal eltereled a figyelmét, és ha rád figyel, jutalmazd meg... jobb nem jut eszembe
2009. febr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk a kutyák a bútorok lábát rágta, mi erőspaprikával kentük be, az bevált!
2009. febr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors választ, az erős paprikát kifogom próbálni.

Ha egyszer a szájába veszi (többet biztosan nem fogja) nem lesz valami baja? Lihegni fog, meg sokat inni, de szervi baja nem lesz?

2009. febr. 28. 16:50
 4/18 A kérdező kommentje:
Eddig az volt a probléma, hogy mindenhova odapiszkít, másfél hónap alatt megneveltem (ha kell neki a műanyag padlóra pisil, de kb. 3 naponta 1x fodrul elő..), most a rágás a probléma.
2009. febr. 28. 16:51
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyi amennyit "meg fog enni belőle", nem lesz baja
2009. febr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
és az üveges erős Pistás paprikával kenjem be, vagy azzal a zölddel ami darabra is vehető? (Mind2 szokott lenni itthon)
2009. febr. 28. 16:55
 7/18 anonim ***** válasza:

Fúúú ha nekem a nyulaim csak két vezetéket rágtak volna szét...de szép is lenne.

Lehet kapni háztartásboltokban műanyagvédő'köpenyt' a vezetékek számára, ezt még a nyuszikák foga sem kezdi ki, a kutyáké sem.

Kutyariasztó, illetve dicséret, ha rászólással abbahagyja, vagy nem csinálja.

2009. febr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hétköznap reggel 7kor elmegyek, és 3 felé érek haza. Anyuék meg nem tudják minden pillanatban lesni, mit csinál, a másik kutya meg nem "tanítja"...
2009. febr. 28. 17:04
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi erőspistát használtunk, az üveges verziót. Ne aggódj, semmi baja nem lesz tőle:) És ne sajnáld, letisztítani a vezetéket még mindig egyszerűbb, mint újrakábelezni:) 2. hozzászóló voltam..! Sok sikert!
2009. febr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2009. febr. 28. 17:25
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!