Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen a Purina...

Szerintetek milyen a Purina Darling junior kajája?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 9. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
attól függ mi a a cél? ha a kutyát akarod vele etetni akkor egy szemét... ha viszont szép színezővel és egyéb ismeretlen adalékanyaggal teli kis tápnak álcázott golyócskákat szeretne az ember tanulmányozni akkor arra tökéletes...
2011. ápr. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
a konzervre gondoltam most
2011. ápr. 9. 18:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! A konzervek nagyrészében szinte csak víz van, semmi tápanyag. Én biztos nem adnám a kutyámnak. Vannak ugyan jobb minőségű konzervek (ami nem pedgigre, chappi,darling és társai), de akkor már jobban megéri egy jóminőségű táppal etetni.
2011. ápr. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Beltartalmi értékek:

Nyersfehérje 7,0%

Nyers olajok és zsírok 3,0%

Nyershamu 2,0%

Nyersrost 0,3%

Nedvességtartalom 80%

Egy kutyatáp megfelelő értékei:

nyersfehérje minden fehérjeféleség és nitrogéntartalmú anyag,

valamint a vitaminok 18 - 24 %

nyerszsír zsiradékok, növényi és ásványi olajok, faggyú, viasz 8 - 13 %

nyershamu a táp 550 °C-on történő elégetése után maradó anyagok 4 - 7 %

nyersrost a kutya szervezete által nem megemészthető anyagok 2 - 4 %



Hát mint látod ennyi erővel vizet is lehetne neki adni, konzervet csak jó minőségű táp mellé keverve lehet adni (bár akkor is felesleges, sok kutyának csak megy a hasa tőle)

2011. ápr. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

szoktam neki rizssel keverni,meg szárazzal.

de amugy imédja a konzerv kaját

2011. ápr. 9. 18:54
 6/11 A kérdező kommentje:
á*
2011. ápr. 9. 18:54
 7/11 anonim ***** válasza:

Az emberek is imádják a gyorséttermi kaját,mégis sokan betegek tőle.

Amit konzervre költesz,abból már tudnál egy középkategóriás,ám normális tápot venni.

Azért "imádja"a konzervet,mert tele van kémiai ízfokozóval,ami nem egészséges.Egyébként csak víz és gabona az egész,annyit ér,mint a vízben áztatott kenyér.

Tápra is nagyon könnyen rá lehet szoktatni és azt is "imádni"fogja.

2011. ápr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

a száraz alatt én is a tápot értem.

de ha csak azt adnék neki akkor ki kéne rakni neki sok vízet ő meg kiboritja,igyis hogy kirakni csak keveset szoktam.inkább adok neki pár óránként.

2011. ápr. 9. 19:14
 9/11 xnorkax ***** válasza:

Nem értem, hogy jön ide a víz.

De a konzerv napi rendszerességgel, fő kajaként nagyon kevés egy kutyának. Azt mondtad, táppal kevered. Nos, ha maga a táp jó minőségű, magas tápanyag tartalmú, akkor a konzerv felesleges. Egyszer kipróbáltam, hogy összekevertem én is, de a kutyám kapott tőle egy szép kis hasmenést, meg egy kisebb adagot vissza is hányt. Szóval én ezt azóta hanyagolom.

2011. ápr. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hát mert a konzerv vízesebb,kevesebb vízet iszik utánna
2011. ápr. 9. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!