Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan telnek a napjaid a...

Hogyan telnek a napjaid a kölyökkutyáddal? Miket csináltok naponta, hetente? Napirend, meg rituálék, szokások, stb.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk most kész káosz van az udvarban felujítás miatt , így ameddig nem mennek el a munkások kénytelen vagyok a pincébe zárni a kicsit.

Mikor elmennek kiengedem(sötétedésig kint is marad) , aztán kicsit hagyom játszani a nagykutyával és elkezdünk gyakorolni valamit (ültetést, fektetést stb) , aztán játék a labdával és hagyom had tegyen amit akar(Egyenlőre még lefoglala magát amikor kiengedem , nagy a kert és még nem járt minden szegletében szóval felfedezi:)) , és jön a nagykutya,vele is gyakorlok ezt-azt.Sétálni mostanában nemigazán tudom őket elvinni , max heti 2szer +3 alkalom hetente a kutyasuli.

A kicsit háromszor etetem naponta , reggel mikor felkelek 6-7óra körül ,aztán délután 3-4 között kapja a következő adagot , és este 7-8óra tályban a vacsit.Kajáltatásnál gyakorlom vele hogy csak paransra ehet , félig-meddig már megy is neki, néhe elveszem előle a kaját hogy szokja.

Most kb ennyi ami eszembe jutott.

2011. ápr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. ápr. 13. 18:31
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Két kutyám van, egy 7 éves és egy 3,5 hónapos. Reggel fél hét körül kiengedem a kutyákat a kertbe, itt játszanak egymással és velem, körbeszaglásszák a kertet, szaladgálnak kicsit és elvégzik a dolgukat. A kicsi negyed nyolckor megkapja a reggelijét, aztán őt bezárom a házba, mert még nem merem kint hagyni egész délelőtt. Délután 2-3 óra körül érek haza, ekkor kiengedem a kiskutyát is a kertbe, aztán elmegyek a két kutyával egy kb 1 órás sétára, majd megkapja az ebédjét a kicsi. Utána kint vagyok velük, klikkerezünk, játszunk. Este nyolc körül megetetem mindkét kutyát és behozom őket, tíz körül még utoljára kiengedem őket, hogy elvégezzék a dolgukat.

Heti kétszer járok vele kutyaiskolába és hétvégenként el szoktunk menni egy rövidet túrázni is.

2011. ápr. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is.
2011. ápr. 14. 13:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy hat hónapos goldenem van. de már régóta megvan a mi kis napirendünk. Reggel háromnegyed hétkor reggeli, és gyakorlás, esetleg labdázás, amihez éppen kedve van. 10 órakor kap egy kis száraz kenyeret, meg eszegeti. Amíg nem vagyok otthon napközben, pihen, rohangászik, szóval szórakoztatja magát, mikor meg hazaérek 2 óra körül, kapja az ebédet. Utána megint labdázunk, akkor szoktunk tanulni, kergetőzni, stb... Mikor kint hagyom, alszik egy nagyot, de gyakran van, hogy ezért mikor kimegyek este hétkor vacsit adni neki, hiperaktív, szóval előtte apportozok vele egy kicsit, akkor kifárad, megkapja a vacsorát, és elmegy aludni. Mindig ilyenkor keres magának egy játékot amivel aludni, fog elbúcsúzok tőle holnap reggelig, és szépen elalszik... Na hát tömören ez a mi kis napirendünk. Ja, és szoktunk járni heti 3x kb. az erdőbe sétálni, és ilyenkor a nagy részén póráz nélkül lehet.
2011. ápr. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Én reggel felkelek olyan 6 körül és leviszem sétáltatni haggy futkározza ki magát aztán adok neki egy kis száraztápot.Nyilván én a suliba készülödök amig ő eszik.

Mielőtt elindulok megsimogattom,kicsit játszok vele aztán futok a suliba. Amig benn vagyok az iskolában addig általában ők sokat alszanak ( a legtöbb).Mikor hazaérek délután 2 óra fele,akkor ismét levisszem akkor hosszabb ideig (30 perc-1 óra).Felmegyünk akkor iszik,és aztán megint egy kisebb marék száraztápot kap.Amig elvan addig én is elfoglalom magam,de aztán este nagyon hiperaktívá válik :D Ilyenkor is elég sokat sétáltattom (1 óra kb.)

És este kapja a rendes kutyakaját.

Kb. Ilyen egy mindennapom vele.

Amig kicsi adddig eszik,alszik,sétál..(Még nem csinál sok mindent,kis korában egy kutyus.)

2011. ápr. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

az első éjszaka egy kölyökkutyával rémálom, mert hiányoznak a szülei, testvérei, és érdemes azt az éjszakát a közelében tölteni, hogy megnyugtathasd, ha sírni kezd. ez azért jó, mert ha te nyugtatod meg, rájön, hogy mostantól te vagy a gazdája, és benned fog megbízni, mert voltál az első, aki megvígasztalta. fontos, hogy nevelni, tanítgatni, akár már az első nap kezd el, ahogy hozzád került, elsősorban a nevére tanítsd meg, szólongasd, úgyis amíg még kicsi, minden szóra hozzád fordul, akár a nevét hallja, akár valami teljesen más szót. egy kölyökkutya napja nagy részét végig aludja, és nagyon fontos, h hagyd aludni! ezen kívül egy orsszcsont, mindent megrág, amiről próbáld meg leszoktatni, és ha kertben lakik, nézz meg minden lyukat a kerítésen, nehogy meglépjen, és szerintem egy jó taktika, ha nagy kert, akkor ne enged nagyon a bejárathpz, mert a cuki kölyökkutyákat előszerettel lopják!! nagyon kell rá vigyázni, és sokat eszik! figyelj, h mindig legyen kajája, végülis egy kutyát nem csak babusgatni kell... érdemes kölyökkutya tápot venni neki, mert akkor nagyobbra, szebbre fejlődik ki. reggelente érdemes tejet adni neki melegen, mert a csontozata is jobban fejlődik attól. egyébként szinte mindent megeszik, de érdemes megkérdezni a szülők gazdáit, hogy mivel etették a kölyköket, mert azt valószínűleg szereti, és ezt adagolva először lehet más fele is térni, vagyis idővel más kajához is szoktatni

sok sikert!:D

2011. ápr. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

én hazajövök suliból, egyből kiengedem kenneljéből, bemegyek a házba addig körbe járkálja az udvart, átöltözök stb, kimegyek nagyon sokat játszok vele, majdnem napi rendszerességgel járok vele sétálni, legtöbbször folyóhoz illetve mezőre, sokszor keresek másik kutyást aki jön velünk és a pusztában nagy örömét leli a szabadságnak mikor elengedem hadd mennyen.. Illetve én etetem megszokott időpontban, ezeken kívül megpróbálok minél többet vele lenni, járunk kiképzésre is, illetve itthon tanítgatom, nagyon jól megy rengeteg mindent felsőszintűen tud már és még cska 1 éves, rengeteget vagyok vele, rengeteget szeretgetem és már szinte mint egy intelligens ember úgy viselkedik.

Róla van szó:

[link]


[link]

2011. ápr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2011. ápr. 19. 09:41
 10/10 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 12:51

Gyönyörű kutyád van!!!:)

2011. ápr. 19. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!