Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Merjek a 9hónapos fiú francia...

Merjek a 9hónapos fiú francia bulldogom mellé haza vinni egy 6év körüli eddig tenyésztőnél élő yorki szuka kutyust? Milyen természetűek és mennyire barátkozósak? Van rá mód, hogy elfogaadjon gazdinak engem?

Figyelt kérdés
Az említett yorki kifejezetten jó természet és jó egészségi állapotú /eddig nagyon lelkiismeretes tenyésztőnél élt!!!/ csakhát nem ismerem ezt a fajtát!
2009. márc. 4. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A yorkit én sem ismerem, de szerintem ez csak másodlagosan fajta kérdése.

Az elsődleges, hogy a két kutya hogyan fogadja el egymást. (itt ugyanúgy lehet szimpátia-antipátia mint az embereknél)

Azért azt gondold meg, hogy a bulldogod most lesz ivarérett, és szukát akarsz hozni mellé. Valamelyiket mindenképp ivartalanítani kéne. A 6 éves kutyát már úgysem illik elletni, a legjobb lenne, ha - márcsak a daganatos betegségek megelőzése érdekében is - őt mindenképp ivartalanítanád.

2009. márc. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tapasztaltam, hogy a yorkiknak kifejezettten jó természetük van. 7 hónapos staffordshire terrierem van, a kis termetű felnőtt kutyák gyakran "leugatják" mert megijednek tőle, yorkival viszont még soha sem fordult elő, mindig jól eljátszanak vele. Szerintem jól meglennének de azért javaslom az ivartalanítást.
2009. márc. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy 3 éves yorkim van. másfél éves volt a yorkim, amikor a családba került egy kölyök roti, és mikor a szobacirkálóm 2 éves lett, jött egy amstefford is. Nálunk a yorki érzi magát a főnöknek, legalábbis ő ezt hiszi. Amúgy a roti a főnök, de elviseli, hogy a kis piszok megharapdálja, nekimenjen, leugassa...

Ezerrel rendezi a yorki őket, visszazavarja a helyükre a nagyokat a hátsó udvarba, leküldi a teraszról őket..Nekimegy a nagyoknak, herepja a torkukat, ha épp fel tud addig ugrani., ha meg belecsíp lóg rajtuk, mint egy lánc. A másik két "gyerek" meg mindent elnééz neki. A Yorkim kan, a rotim is kan, de a stefi lány. nincs gond velük. Nehezen ment az összeszoktatás, mert a yorkim mindentől fél, lényegében félméből támad is. De elnézik neki a nagyok. Hozzáteszem yorkim, 1,5 kg.

Szóval nehezen ment nálunk az sszeszoktatás, talán sosdm fognak egy tányérból enni, a nagyokka, de eltűrik egymást. a nagyok egy tányérból kajolnak.

2009. márc. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan....abban a szerencsés helyzetben vagy hogy a fajt természete helyett konkrétan arról a kutyusról tudhatsz meg első kézből infókat akit haza akarsz vinni.


Hiszen aki 6 évig tartotta az pontosan kell hogy tudja milyen a kutyus.


látogasd sokat, ismerkedj meg vele, beszélgess az eddigi gazdival és minden rendben lesz!


Én azt mondom vágj bele!

2009. márc. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!