Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitről/amstaffról képet...

Pitről/amstaffról képet linkelétek?

Figyelt kérdés
Linkelnétek (ha lehet, házi készítésű) képet pitől, és amstaffról, hogy lássam a különbséget? A google-ba már beírtam, de van egy csomó kép, amit mind a kettő fajtára kirak. Szóval ott nem lettem okosabb.
2011. ápr. 19. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is nem szeretném itt reklámozni a kutyámat, úgyhogy ne haragudj, saját képet nem fogok mutatni.


De amúgy egy képről nem is 100%-ban lehet megállapítani, hogy melyik-melyik. Sőt, sokszor élőben sem. Pl. amerikában szinte minden staffit pitnek mondanak, ezért lehet átfedés a Google képek között.

Csak a nagyon tipikus eseteket lehet megkülönböztetni.

Például:

[link]

Ő egy tipikus pit bull terrier. A vörös orr csak erre a fajtára jellemző. A pitek általában magasabban, vékonyabbak, szálkásabbak, a fejük is kicsit keskenyebb, hosszúkásabb.


[link]

Ő pedig egy gyönyörű amstaff. Látszik, hogy az egész kutya zömökebb, alacsonyabb. Feje is szélesebb, gömbölyűbb.


De manapság már az amstaffok se standardak, magasabbak a kelleténél. Meg nagyon egyedfüggő is. Néha még a szakértők sem tudják eldönteni pontosan.

Csak a törzskönyves kutyákat lehet tutira tudni, hogy milyen fajta.

2011. ápr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

az első válaszoló írásához még annyit tennék hozzá, hogy a pitnél "nincs" küllem. igen, van ilyen küllemű pit is, amelyik vékonyabb, inasabb, mint a staffordok, de nem mindegyik. a pit azért pit, mert a munka szelektálja, ebből adódóan nagyon sokszínű lehet.


egyszerűbb tehát onnan megközelíteni a dolgot, hogy milyen is pontosan a staff, és akkor ami abba nem fér bele, az jó eséllyel pit, vagy pit keverék :)

de nyilván vannak átfedések...


néhány pit (a netről, mert én sem akarom itt reklámozni a sajátjaimat)


[link]


ő pl. egyáltalán nem az a vékony típus :)

[link]


ő sem

[link]


[link]


és hogy legyen néhány atletikusabb is:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


és egy hosszúfülű, mert így a legédesebbek :)

[link]

2011. ápr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi, a házit csak azért kértem, hogy minőségi képek legyenek, ne feliratosak, meg nem látszik a kutya stb. De ezek nagyon jók, köszönöm a segítséget.

Még egy kérdés: ha a stafi a zömökebb, erősebb testalkatű, akkor miért írják azt csomó helyen, hogy az amstaff pitbull szmokingban? Akkor nem neki kéne "kecsesebbnek" lennie?

És a megmentett "stafim"-ról akkor sose fogom megtudni, hogy pit-e vagy amstaff, ugye? Eddig csak tk-s kutyukkal volt dolgom, a ? még fel sem merült.

2011. ápr. 19. 21:00
 4/7 anonim ***** válasza:

a "szmokingban" kifejezés nem a küllemére, hanem a jellemére utal :D


ha mentett, akkor nem nagyon fogod megtudni. de számít...? :)

2011. ápr. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem, csak többen az én kutyám fajtáján vitatkozik, hogy most pit vagy stafi, és gondoltam megpróbálok igazságot tenni.
2011. ápr. 20. 14:57
 6/7 anonim ***** válasza:

ha rá akarsz ijeszteni valakire, akkor pit bull, ha az ellenkező hatásra vágysz, akkor stafford :D


mindkettő esélyes, ha mentett kutya, akkor egyik állításról sem tudsz 100%-ban meggyőződni.

2011. ápr. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kedves első hozzászóló! Nem minden pit bullnak vörös az orra: tudod a pit bullnak két faja van, : a blue nose(kék orrú) és a red nose(vörös) amiről te beszéltél.


"dogjunk": te viszont tévedsz a képeknél, amiket linkeltél, mivel ezen a képen : "ő pl. egyáltalán nem az a vékony típus :) "

[link]


ez a kutya egy pit bull bully, ami egy másik fajta :) :D

2011. aug. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!