Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Golden retriever után ami...

Lexus999888 kérdése:

A Golden retriever után ami még tetszett az a labrador retriever tetszett még! De én 12 éves vok és elbírnám a labradort egyedül sétálni?

Figyelt kérdés
Anyukámék még a jack russel terriert mondták de most melyik legyen?????A labrador nem szökik el ha kinn van az udvaron mert sokszor van nyitva a kapunk??És nem ássa ki az udvarunkat teljesen?mert a mamám szívbajt kapna ha megtudná hogy kiássa a virágait!!Segítsetek kérlek titeket!!!!
2011. ápr. 21. 12:24
 1/8 A kérdező kommentje:
upssz ez így értelmetlen ne vegyétek kétszer a tetszett szót!!
2011. ápr. 21. 12:27
 2/8 anonim ***** válasza:
A jack russel szeret ásni, természetéből adódóan. Inkább a labrador, az "kezdő kategóriás" kutya,elbírnál vele gondolom...amúgy meg egyik kutyába sincs beleprogramozva, hogy mit lehet és mit nem. Ha következetesen és határozottan neveled, felállítasz neki szabályokat, akkor nem fog kiszökni, és nem fog ásni, erre neked kell rászoktatni. Ahogy elnézlek, még olvasgass a kutyanevelésről, esetleg járj ki egy menhelyre önkéntesnek tapasztalatot szerezni, vagy valami, és utánna vállalj kutyát, mert egy kutya nagy felelősség és sokmindent kell tudni ahhoz hogy jólnevelt kutya válljon belőle.ezzel nem bántani akarlak, csak egy jótanács, a te érdekedben :) Egyébként a kor nem akadály, ha felkészült vagy és felelősségteljes, mert én 13éves vagyok és van 2kutyám, alapból nehezebb esetek mint egy labrador de mégis mindketten jólnevelt és okos kutyák lettek.
2011. ápr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

A labrador és a jack russell is kifejezetten kertészkedős kutya.

Ezen kívül egy kutya akkor nem megy ki a kapun, ha következetesen meg van nevelve. Írásaidból az tűnik ki h erre te képtelen lennél, így a kutya érdekében vagy zárjátok a kaput MINDIG vagy NE LEGYEN kutyád.

Nem akarlak megbántani, de 12 évesen nekem azért már több sütnivalóm volt... igaz még nem is volt internet h elbutítson.

2011. ápr. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Labrador sokszor önfejű, ásós tipus.

Jack russel terrier az is hasonló

Inkább golden retrievert ajánlok, de még nézegess utánuk olvasgass róluk.

2011. ápr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kezdő gazdinál egy kutya akkor nem megy ki a kapun, ha az be van csukva. (Mondjuk még akkor is előfordulhat, hogy megoldja.)
2011. ápr. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gfero ***** válasza:
ha nincs betanítva minden kutya kimegy a kapun.az én labradorom méteres gödröket ásott meg a fiatal gyümölcsfákat gyökerestől kirágta nem egy szívbajos kutya volt az biztos de ez nem azt jelenti hogy mindegyik ilyen.én már 3 évesen hoztam el valakitől és nem volt nevelve egyáltalán.
2011. ápr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
már volt kutyám egy samoyed-kuvasz keverék de sajnos szeptemberben meghalt!!Nagyon aranyos volt utána pár nappal akartuk volna elvinni kutyaszépségversenyre!A kuvasz általában egy kiszámíthatatlan kutya de őbenne nagyon jól párosult a samoyed szépsége,kisugárzása és persze nsgyon tanulékonysága, szelídsége,eleganciája!!a kuvaszból pedig szerintem csak a bátorsága más nem meg talán a bohósága
2011. ápr. 21. 14:38
 8/8 anonim ***** válasza:
labrador nem jó kezdo kutyásnak, ez nem igaz. ha csak 12 vagy, nem birnád sztem, inkább vegyél egy kistestu kutyát. én a tacsit ajánlom, nincs sok gond vele: a szorével nincs baj, mert ugye rovid, és a termete miatt konnyen elbirsz vele. gyereknek sztem nagyon jó, mert játékos is. a 3 kozul már inkább a Jack russel, az kisebb :)
2013. máj. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!