Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 2,5 hónapos amstaffom...

Van egy 2,5 hónapos amstaffom és poráznélkül szeretném sétáltatni Tudotok segíteni a betanításában?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 23. 10:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ne sétáltasd póráz nélkül, mert ha valami más hülye ember póráz nélkül viszi a kutyáját könnyebben összebalhézik a kutyáddal és nem nagyon tudsz mit tenni. Ráadásul egy amstafftól sokan besz@arnak nemhogy póráz nélkül :D
2011. ápr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 xnorkax ***** válasza:

Pórázzal már megy a séta? Egyébként csak három hónapos kora után lehet kivinni az utcára, ha már minden oltása meg van...

Amúgy a dolog egyszerű, keresel egy olyan helyet, ami nyugodt és nem veszélyes, lecsatolod a pórázt és hagyd, hogy körül nézzen. Ha messzebb megy hívd be és jutalmazd meg. Előtte nem árt sokat gyakorolni otthon a behívást.

2011. ápr. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
egy 2,5 hónapos amstafftól még nemigen fognak beszarni.Én is sétáltattam az én amstaffomat míg kicsi volt póráz nélkül és még csak tanítani se kellett rá szépen jött mellettem, nagyobb korban már nem ajánlatos, mert ilyenkor már ha meglátnak egy kutyát az az első, hogy odamennek hozzá.Szóval a pórázt nem véletlenül találták fel
2011. ápr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
tudom, de nem városban szeretném PORÁZnélkül sétáltatni hannem Például kisebb réteken ( hagyom szaladgálni meg miden de azt szeretném ha hívnám oda jönne és ha sétálni szeretnék akkor sétáljon melletem ( rét ))
2011. ápr. 23. 11:17
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
ilyen fiatalon a kutyák még nem mernek messzire menni a gazdájuktól (bár tisztelet a kivételnek :D), de ha viszel magaddal finom falatot, akkor lehet vele már pórázon is gyakorolni a behívást. ha a nevét már ismeri, akkor el lehet kezdeni (mondjuk bekerített kutyafuttatón) elengedni. lényeges, hogy mindig jutalmazva legyen, ha visszahívtad.
2011. ápr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek :))))))))))
2011. ápr. 23. 14:52
 7/12 anonim ***** válasza:

Mint ahogy egy kisgyerekkel az anyja sem sétál úgy, hogy nem fogja a kezét, a kiskutyára is kell póráz, ha sétáltok.

Bizony elszaladhat és bizony lehet baja, mert még kicsi.

Ne akarj belőle mindjárt engedelmes kutyát.

Előbb te értsd meg a kutya viselkedését, aztán értesd meg vele, hogy te mit akarsz.

Aztán mehet póráz nélkül a séta biztonságos helyen.

Feltéve, ha nem untál rá a kutyádra és nem akarod elveszíteni.

2011. ápr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

TERMÉSZETESEN NEM akkarom hogy valami baja legyen azt nem bírnám elviselni De ma kiprobáltam egy NAGYON BIZTONSÁGOS körbezárt helyen és eddig nem volt probléma hívásra jön, szépen melletem sétál ... szóval ott gyakorlok vele kb 3-4 hónapot és utána TALÁN kiprobáljuk élesben DE AMINT láttom, hogy nem arra koncetrál amire kéne egyből kizökentem belőle szóval haladunk

köszönöm mindenkinek

2011. ápr. 23. 19:08
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ne próbálkozz.

Mert más zárt helyen, ahol nincs más inger, mint nyílt terepen, ahol bármi történhet. Egy pillangó, egy másik kutya, egy durrdefekt - és volt, nincs kutyád.

Várj vele, míg legalább egy éves lesz és megbízhatóbb.

Hova rohansz?

Neked mennyi idő kellett, míg megértetted a több ismeretlenes egyenletet?

2011. ápr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem de ha elolv astad volna nem az utcán akkarom sétáltatni de kösz ..
2011. ápr. 23. 20:44
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!