Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorkie kiskutyámnak korpásod...

A yorkie kiskutyámnak korpásodik a szőre. Gotlieb nercolajos samponnal és balzsammal fürdetem 2 hetente. Lehet hogy túl gyakran fürdetem vagy mitől korpásodhat még a szőre?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 25. 18:38
1 2
 1/12 gfero ***** válasza:
100%
A korpásodó bőr gyakran annak a jele, hogy fontos vitaminokból és zsírsavakból hiányt szenved a kutya szervezete.ez is jó korpásodás ellen HYDRA-PEARLS sampon
2011. ápr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet kapni korpasodas elleni kutyasampont, az kellene legprobalni. De nem szabad gyakran furdetni, foleg nem samponnal,csak 2-3 havonta. Ha kozbe jon valami baleset akkor is csak inkabb sima vizzel, de a gyakori samponos furdetes komoly bor es szor problemat okozhat.
2011. ápr. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem pontosan értem,mi értelme van ennyiszer fürdetni.Fél évente bőven elég lenne.

Sanszos,hogy ez okozza a szőrproblémát.

Másik gondolatom a kaja.Volt olyan táp,amitől korpás lett a kutyám szőre.

Mivel eteted?

2011. ápr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Nekem Yorki keverék (hosszú a szőre) kutyusom van 2 hetente de van h hetente fürdetem schauma baba samponnal és nagyon szép lesz a bundája és nem is korpás
2011. ápr. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Megmagyarázná valaki,miért kell hetente/kéthetente fürdetni egy kutyát?

Nem hajasbaba az.

Biztos,hogy jót nem tesz neki hosszú távon.

Ha a gazdi ennyire szeret kutyát fürdetni,a legközelebbi menhelyen örömmel fogadnák a segítségét a lakóik fürdetésében,és az még hasznos is lenne.

2011. ápr. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
mért az jó a kutyának ha össze van tapadva a bundája??
2011. ápr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 3-4 hetente fürdik. Hogy miért? Mert szükség van rá mert 3 hét után már borzalmas koszos tud lenneki, kettő meg egy ágyban alszik velem. Már bocsánat hogy tisztán akarjuk tartani. A korpás szőr meg bőrgombára is utalhat, én azt nizorallal kezeltem és helyre jött tőle.
2011. ápr. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A korpás szőr sok mindenre utalhat,neked bejött a Nizoral,másnak meg nem.Lehet táptól kezdve sok mindentől.

Az én kutyám is ágyban alszik,kint van nappal a kertben,nem fürdetem,mégsem koszos.Este kikefélem a tollát és ennyi.

A szőr összetapadását prímán megoldja a fésülés is.

2011. ápr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Pipis ***** válasza:
A Yorkshire Terriereknek a szőre, nem olyan mint a többi kutyáé, nem vedlenek, ezért is van aki úgy mondja, hogy hajuk van. Ebből kifolyólag nekik nem tisztúl úgy a szőrük, a bőrük mint a többi kutyának, ezért kell őket gyakrabban fürdetni. Én 4 hetente fürdetem az én kutyusomat, én is Gottlieb sampont használok. A 4 hetes intervallum többek között azért van mert addig hat a bolha illetve kullancsírtó ampulla, és ehhez álltam be. A korpásodás lehet attól, hogy a Gottlieb samponban lévő nercolajat nem bírja a kutya. A Biogance például kifejezetten érzékeny bőrű kutyáknak van, talán próbáld ki azt. Drágább mint a Gottlieb, de úgyis kevés és kevésszer kell belőle.
2011. ápr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem is yorkim van, 3 havonta van kozmetikazva, szintén agyba alvos és fesüléssel meg van oldva. Ennel gyakrabban nem szabad samponnal furdetni mert a sampon leszedi a bőrén lévő zsírréteget es igy elveszíti a védekezőképességét és gombát kaphat az eb.


néhàny cikk:


"A túl gyakori (például hetenkénti) fürdetéssel kimoshatunk a kutya bundájából sok alapvető fontosságú anyagot, ami a bőre kiszáradásához vezethet. Hacsak a kutya nem kifejezetten piszkos, rendszeres fésüléssel, keféléssel csökkenthetjük a szükséges fürdők számát. Így is elérhetjük, hogy kutyánk tisztának érezze magát és a szemlélőben is ápolt, gondozott állat benyomását keltse."


[link]


"A túl gyakori szappanozással eltávolítjuk a kutya bőréről a faggyúréteget,így az elveszti természetes védőbevonatát,és annál előbb lesz megint piszkos!"


[link]

2011. ápr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!