Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leküzdeni a...

Hogyan lehet leküzdeni a "kutya fóbiát"?

Figyelt kérdés

Gyermekkorom óta félek a kutyáktól, egészen piciként megharapott egy. Nagyon vágytam egy kis szobakutyusra, viszont azt nem vettem számításba, hogy soha nem mertem bemenni sehová, ahol kutya volt addig míg be nem zárták, vagy meg nem fogták.

Kölyökként elhoztam egy nagyon édes mopszot. Most 3 hónapos és ciki nem ciki félek tőle. Ugyanis harapdál, ugrál. Nem tehetek róla. Már ott tartok hogy nem merek csak hosszúszárú naciban jönni menni. Tudom, hogy azért harapdál mert kölyök és játszik, de egyszerűen félek. Ha ez így halad meg kell váljunk egymástól, amit nem szeretnék, mert édes és a kisfiam is ragaszkodik hozzá. Mit tegyek hogy meg merjem fogni, simogatni, ne féljek tőle? Ne írjátok hogy menjek pszichológushoz, mert oda nem szeretnék, egyszerűen nem hiszek benne, hogy azért mert valakivel beszélgetek esetleg pirulákat ír ez elmúlhat.

S.O.S


2011. ápr. 25. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan megsimogathatod, egy mopsz még ha akarna sem tudna benned kárt tenni..:) Egy kutya, normális esetben soha nem bántaná a gazdáját. Simogasd, tanítgasd, játszatok és észre sem veszed le fogod ezt küzdeni, csak ne gondolkozz ilyeneken...ez csak játékos ugrálás. Gondolj arra, ha most megválsz tőle sosem leszel képes túllépni ezen, bizonyítsd be magadnak hogy képes vagy rá. Ezt csak így lehet...
2011. ápr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem valami pszichológussal kéne ezt megbeszélni. Régen láttam egy műsort, ahol segítettek az embereknek leküzdeni az állatfóbiákat. Egyébként rendes dolog tőled, hogy a fóbiád ellenére befogadtál egy helyes kutyát :) Ez sztem ritkaság!! Lehet, hogy előbb-utóbb kigyógyulsz belőle. Régen én a pókoktól féltem (pedig szeretem őket), de 5-dikes korom óta sikerült legyőznöm a félelmet, amikor az ujjammal megpiszkáltam egy kis pókot. Csoda, hogy ilyen gyorsan szállt el a félelmem!
2011. ápr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kutya szemében neked kell a falkavezérnek lenned. Egy pillanatra se érezze azt, hogy tartasz tőle. Ha ezt következetesen be tudod tartani, semmi baj nem lehet.
2011. ápr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Pedig -jó esetben - itt is csak olyan tanácsokat kaphatsz, amit a pszichológus is javasolna. Annyi különbséggel, hogy ő célzottan, téged ismerve alakítaná ki a terápiát. Nem a beszélgetéstől gyógyulnál meg, mégcsak bogyókat sem kellene szedned. Ha ez ilyen mélyen gyökerezik, akkor neten nem fogunk tundni segíteni.
2011. ápr. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Odamégy a kutyához, kezedbe veszed és a szemébe nézel, majd azt mondod neki: "Nem félek tőled te kis dög." Csak határozottan! Ha megint rád jönne a félelem meg kell ismételni, ne legyen egy csepp félelem sem a mozdulataidban!
2011. ápr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vidd el egy kutyasuliba. Ez egyrészt terápia neked, hiszen sok kutya között kell lenned, másrészt a kicsi is megtanulhatja, hol a határ, mi az, ami neked már kellemetlen. És tudom, hogy nem szeretnéd ezt hallani, de szerintem is segíthet a pszichológus. Én is jártam. Kisgyerekként nagyon félénk és visszahúzódó voltam. Ma már ez nagyrészt elmúlt, a pszichológus nagyon sokat segített. Hihetetlennek hangzik, de tényleg segít. Persze ehhez az elhatározás is kell, hogy elmúlik a félelmed, bármi történjék is. Sajnos, ha a helyzet nem változik, akkor el kell a kutyát ajándékoznod, mert így az ő életét is tönkreteszed. Csak abba gondolj vele, hogy fogod más kutyák közé vinni, ha félsz? Egész életében a fajtársaitól távol kell élnie, soha nem játszhat velük? A kutyának erős, magabiztos vezetőre van szüksége, mert ha a gazdi fél,ideges, ő is félelemben fog élni.
2011. ápr. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
nekem egy perzsa macskám van,régebben a bnőm nagyon félt tőle..azt mondtam neki,h csukja be a szemét,most ráteszem.először nem akart belemenni,mert szinte halálféleleme volt a kis hercegnőmtől,de végül aztán csak sikerült..mikor be volt csukva a szeme,rátettem,akkor a cicus elkezdte a kezét nyalogatni,stb...utána rájött,h nem is bánt,semmi baja nem lesz tőle,azóta egész jóban vannak egymással :DD
2011. ápr. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is irány a kutyaovi, aztán a kutyasuli. Ott megtanulod érteni a jelzéseiket, meg tanulsz helyesen reagálni, és nem utolsó sorban neked is terápia. Ha már tudod kezelni, akkor nem fogsz félni tőle.


De ha nem, csinálsz valamit, akkor inkább keress neki új gazdit, mert durván a fejedre fog nőni ha félsz tőle, és még a végén beigazolódnak a félelmeid.

2011. ápr. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!