Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1hete vettem az 5 honapos...

1hete vettem az 5 honapos bullterrieremnek szoges folytonyakorvet, megbaratkozott vele, viszont mikor adom fel ra es veszem le rola a fuleit lelapitom, es ma ugy vettem eszre mintha nem allna olyan szepen a fule mint regebb, lehet, hogy a nyakorvtol?

Figyelt kérdés
Neha meg felcsuszik, s a fulet lelapitja olyankor is, vegyek normalis bornyakorvet neki?
2009. márc. 6. 15:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Kölyök kutyának semmiképpen nem ajánlom a szöges nyakörvet!

Mindenképpen bőrnyakörvet vegyél neki!

Ő is sokkal jobban szeretni fogja...

2009. márc. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Figyu. Teljesen felesleges a szöges nyakörv bármiféle kutyának, főképp egy 5 hónapos kölyöknek. Mi lesz később ha már most is csak szögessel tudod sétáltatni? Mindenképpen javasolnék kutyasulit, mert ennek így nem lesz jó vége. Magam is kiképző vagyok és pesten tudok pár jó sulit ha érdekel.
2009. márc. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ma vettem neki egy bornyakorvet , amugy a szoges nyakorvet ugy raktam fel neki , hogy a szogek kifele alltak! es 1 hetig setaltattam vele csak, Szekelyfoldrol vagyok az en varosomban nincs kutyaiskola sot a kornyeken sem hallottam , hogy lenne, szoval ez a valasz nekem nem tul nagy segitseg.
2009. márc. 6. 19:57
 4/17 A kérdező kommentje:
Viszont ha irnal par tippet akkor nagyot segitenel , pl ,hogy hogyan tudom neki konnyen megtanitani a "labhoz" parancsot vagy hogyan tudom elerni azt , hogy setalas kozbe ne uljon le, es jojjon ra arra , hogy arra megyunk amerre en akarok es nem amerre o akar...
2009. márc. 6. 19:59
 5/17 anonim ***** válasza:

Budapestiek vagytok?Itt van egy nagyon jó suli,ide járhattok szocira.

Ilyen fiatal kutyára ha szögest teszel,úgy megerősödik a nyaka,mint a bikának nyaka.

2009. márc. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Gyere át ide, itt sokkal egyszerűbb folyamatosan csevegni ilyen ügyben. Nem ártana pár könyv sem kiképzésről, nevelésről. A fenti oldalon pedig többen is szívesen válaszolunk neked.

2009. márc. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Székelyföld melyik város? Mert szerintem a városok zömében van kutyasuli, ill. még többen, akik magánként vállalnak kiképzést. Ha Székelyudvarhelyen vagy, pl. a Kaufland mögött minden hétköznap este 8-tól csoportos kutyasuli van, egy rendör vezeti, aki nyomozókutyákkal foglalkozik. Honnan írsz?
2009. márc. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Pontosabban Sepsiszentgyorgyi vagyok , kicsit messze van Udvarhely es nem szeretnem hordozni a kutyamat nagyon , nem is lenne ra tul sok lehetoseg es ido sem. Erdelyiektol kerdem korulbelul mennyibe kerul egy ilyen kutyas kikepzes? es hany orat kell venni mig a kutyus megtanul ezt azt...?
2009. márc. 6. 23:47
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok erdélyi, így az árakat nem ismerem de egy alapengedelmes tanfolyam már elegendő, hogy megtanuld a legfontosabb dolgokat, ezt max egy hónap alatt bevágja a kutya. A kérdés az, hogy te mennyire vagy tanulékony és következetes. De mondom, amíg nem jutsz ki sulira, addig is olvass köbnyveket és gyere a már említett linken keresztül egy kutyás oldalra, ahol hozzáértőkkel tudsz beszélni, nem "civilek" ötletei küzül kell válogatnod.
2009. márc. 7. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Bullterriernél ne használj folytónyakorvet. Nagyon tudnak húzni és olyankor a nyakörv gátolja az agyi vérellátását. Később szövődményei lehetnek. vegyél neki egy jó széles bőrnyakörvet, 2e Ft-tól lehet már kapni. Amúgy ez a fajta nagyon tanulékony, felesleges neki kutyaiskola, amennyiben a dominanciaviszonyt jól kialakítod, nagyon engedelmes lesz. Mindent jutalomfalattal taníts neki. Egyszerűen alkalmazz vezényszavakat és ha azt csinálja amit elvársz tőle adj neki falatot. Mindent tudsz vele lakásban is gyakorolni nem csak sétáltatásnál. Akkor vidd kutyaiskolába ha igazi örző-védő kutyát akarsz belőle csinálni, akkor 1-1,5 éves kor körül szépen becsibészelik neked. Na ahoz tényleg hozzáértő kéz kell. Még valami. Sose bántsd, a harcra kitenyésztett kutyáknál ez komoly személyiségzavarokhoz vezet. Olyanok, mint az akaratos emberek, akiket szép szóval viszont kenyérre lehet kenni. Sok szerencsét hozzá!
2009. márc. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!