Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék véleményeket a...

Levcsak kérdése:

Szeretnék véleményeket a cockerspaniel kutyák tulajdonságairol, mennyire nehéz öket idomitani?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát álltalában elég könnyű idomítani,de sajnos vannak kivételek.Ehhez elég jól meg kell választani.A jó alomból való kutyák általában elég könnyen tanul.

XD AZAZ:általában elég könnyen idomíthatóak.XD

2011. ápr. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A Cocker Spániel nagyon játékos, szereti a vizet stb.. Nekem is van Spánielem. Könnyen tanulnak! Még 1 éves sincs az enyém és már tudja az ülj,fekszik,pacsi,maradj stb. (A fülüket tisztán kell tartani kívül is, és belül is) Nagyjából ennyi.
2011. ápr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
:D Igaz, nagyon okos kutyák, de olyan önfejűek, hogy olyat még nem láttál. Ahhoz nagyon pici korban neki kell állni tanítani, hogy szót fogadjon, mert utána már cseszheted és szarni sem fog rád. Az első kutyámat amikor magamhoz hívtam, el futott a másik irányba. A mostani, a harmadik, viszont gyorsan megtanulta mit szabad és mit nem. Mindhárman ugyanabból az alomból voltak.
2011. máj. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is mindig cocker spánielről álmodoztam... ;) Csak azért nem azt veszünk majd, mert hosszú a füle (beleakadnak a ragadós növények, belelógatja az etető- és itatótálkájába, és ezért meg is fázhat).
2011. máj. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Angol cocker spánielünk volt. Zsemle színű, gyönyörű mint az álom. Kölyökként édes mint a méz. Aztán felnőtt...és akármennyire is szerettük, imádtuk, a család minden tagját megharapta, még azt is akitől a kaját kapta, nagyon idegbeteg egy kutya volt. Azthittem csak a miénk ilyen, aztán kiderült, hogy mégsem. Úgy hozta az élet, hogy elkerült tőlünk, anyukámé volt eként...De el kell, hogy mondjam, nem sirtam utána. Azóta eltelt egy-két év és kaptam egy saját kutyát. Egy rövidszőrű magyar vizslát. Piciként édes, s ha felnő, még édesebb. Borzasztóan hűséges, engedelmes, arra idomítod amire akarod, a lehető legéberebb őr a házban/lakában, imádja a gyerekeket,és nem utolsó sorban kiváló testőr. Szerintem inkább vegyél vizsit, vagy rotit. Jobban jársz mint egy spániellel. Ha mindenképpen kistestűt szeretnél akkor a Jack Russel Terrier a nyerő. Ne haragudj, tudom nem ezt vártad, de nekem ez a véleményem.Üdv
2011. máj. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem mindig spánielem volt, és nagyon szeretem őket. Édes, kedves, játékos kutyák. Makacsak, és nagyon önfejűek, de végtelenül ragaszkodóak, és hűségesek. Szerintem egy jó gazdival, jó neveléssel nem nehéz őket "idomítani".
2011. máj. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Először is írta valaki hogy megharapta akitől még a kajáját is kapta... Ha úgy szoktatod hogy barátságos legyen akkor nem harap.! Nekem van egy fél éves múlt az kiskorában kaptam, fiú. És van egy lány őt meg már kb. 1,5 évesen került hozzám... Ő sem harapott meg senkit sem ahogy a fiú sem. Egy fekete és egy zsemle színű van nekem. Ja és a lány amelyiket már nagy korában került hozzám azt is be lehetett tanítani.! Itt egy oldal az ANGOL COCKER SPÁNIELEKRŐL: [link] . Nekem ilyenek vannak.!
2011. máj. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi hogy senkit sem harap, legyen az gyerek felnőtt akárki. Az enyémek csak játszanak.
2011. máj. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Volt cocker spánielünk. Eleinte nagyon gyorsan tanult, nagyon értelmes volt, és a fajtáján belül nagyon szép. Aztán megbolondult és tiszta idegbajos kutya lett, állandóan harapni akart mindenkit. Először azthittem, hogy Én csinálok rosszul valamit, aztán mesélte a haverom, hogy neki is volt, és nagyon idegbajos volt az is. Azóta számtalan hasonló esetet hallottam a környezetemben. De persze biztos vannak kivételek is. Ez csak saját tapasztalat.
2013. febr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!