Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az acanában túl sok a fehérje?...

Az acanában túl sok a fehérje? Lesz valami baja a kutyámnak tőle?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Acanából sok féle termék van. A fajtádnak, korának megfelelőt választva semmi gond nem lesz szerintem.
2011. máj. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám emésztőrendszere kikészül az Acana magas fehérjetartalmától. Persze nem ez az általános, sőt kell a sok fehérje a kutyáknak, de nem mindegyiknek jó. Kölyköknél a túl gyors növekedéstől csonthártya gyulladás is kialakulhat, ami meg szintén a túl magas fehérjetartalomnak köszönhető.
2011. máj. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Sokféle Acana van, van olyan is, aminek kevesebb a fehérje tartalma.

A kutyáink négy éve eszik és nincs bajuk tőle. A kutyának szüksége van fehérjére is.

2011. máj. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Túl sok fehérje leterhelheti a májat illetve fehérjéből lehet a legrosszabb hatásfokkal energiát termelni.

Mi is etettük egy ideig vele, de inkább áttértünk Eukanuba-ra, lehet télen visszaállunk majd Acana-ra (Lamb and apple annak a legkisebb a fehérje tartalma), de mivel kanadai táp magasabb a zsírtartalma, amit a hidegbe úgyis eléget.

2011. máj. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ninna ♥ ***** válasza:
100%

A kutyának elvileg fehérjére lenne szüksége, hisz a vadonban a farkasok is először ettek húst, és ha csak hetekig nem volt zsákmány, csak akkor kezdtek el növényeket, gabonát enni, már amennyire volt lehetőség. A kutya húson él, az kell neki elvileg. Én is így voltam vele, ameddig tegnap nem kapott a kutyám életében negyedszerre vastagbél-gyulladást, a doki szerint a táptól (csak azt kapta), mert túl sok volt már neki a fehérje. Szóval most már amit régóta tervezgettem, mind a két kutyusomnál Happy Dog tápra váltottam, majd meglátjuk, mi lesz, tegnap este mindenesetre mind a kettő betömte az összeset.


Sokaknak beválik, sokaknak nem. Én Orijen táppal etettem, de már megbántam, mert ugyan a kutyám gyönyörű, de majdnem ráment az élete emiatt többször is, szóval én váltottam..

2011. máj. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

A titka az az egésznek, hogy nem csak száraztáp kell a kutyának. Mi etetünk száraztáppal, konzervvel és főtt kajával vegyesen.

A túl sok fehérje bevitel akkor áll fenn, ha mást nem kap.

És ismétlem, Acanából több tucaféle van, ki kell választani a legmegfelelőbbet.



Egyébként a kutyák zöldségfélét bizony esznek húsevéskor is. Mert legelőször a gyomrot kezdik meg és a növényevő gyomrának a tartalma nem csak húst tartalmaz.

Szóval a vegyes koszt kell.

Még valami: csontot egyáltalán nem kell adni kutyának!

2011. máj. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
Mindenki mást mond, nekem óriástestű kutyám van és a tenyésztője a lelkemre kötötte, hogy nagyon óvatosan bánjunk a fehérjével főleg a növekedési szakaszban, mert tönkreteszi a kutyát. Szóval én alacsony fehérjetartalmú táppal etettem.
2011. máj. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!