Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a farkaskörö...

Mi a véleményetek a farkaskörömről és leszedéséről (+ mennyibe kerül)?

Figyelt kérdés
2011. máj. 7. 13:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért akarnád leszedetni?
2011. máj. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nem tudom mire szolgál. De senki nem mondta, h le akarom szedetni, csak a véleményetekre vagyok kíváncsi.
2011. máj. 7. 13:37
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem aranyos ha egy kutyának van, az enyimnek is van és jól érzi magát:D (ne oko
2011. máj. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
na szóval ne okozzunk az állatoknak fájdalmat, ha nem muszáj, akkor ne szedesd le:)
2011. máj. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Farkaskörömnek a hátsó lábon lévő 5. vagy 6. karmot értjük, az elsőn az normáslis, ha van (ill az ujj, és nem farkasköröm) . A hátsó karom kinővése többféle lehet, olyan ami csont alapú, és van ahol csak bőrrel rögzül.

Így egyértelmű, hogy a leszedés módja, és ára is változhat,ami függ a kutya korától is (újszülötteknél nem fájdalmas, és viszonylag olcsó beavatkozás) hisz ahol a csont is ott van, az nagyobb műtét. Igazából esztétikai szerepe lehet a műtétnek, ha megmarad csak vigyázni kell, hogy rendszeresen nyírva legyen a karom, nehogy benőljön.

Vannak fajták, ahol ez kívánatos, és fajtajelleg, és így tilos eltávolítani.

2011. máj. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nagyon gyakorlati szerepe manapság nincsen, nem kell leszedni. Előfordulhat hogy leszakad neki, valami oknál fogva akkor szokták eltávolítani. üdv.
2011. máj. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
hűű ez be is tud nőni :O akk visszavágom neki, de mivel?
2011. máj. 7. 13:47
 8/13 anonim ***** válasza:

A mi kutyánknál a farkasköröm azt jelentette(orvos mondta), hogy ő már alfának született,alapból dominánsnak, s ezt születése óta a kutya tudta.

Kicsi kora óta egy kis ugatós kis pokróc volt, ha elcsatangolt, akkor össze gyűjtötte a környék kóbor kutyáit, s őt követte a többi kutya.

Azóta sajnos meghalt.

2011. máj. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Karomvágó ollóval, de óvatosan, mert mivel minden karomban, ebben is ér megy, így ha belevágsz, vérezhet. Ha nem tudod, hogy kell, bízd inkább szakemberre. (bár könnyen megtanulható, ő megmutatja neked).
2011. máj. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

13:50-esenek: részvétem!

utolsó: köszi az infót, akkor majd az orvost megkérem mutassa meg!

2011. máj. 7. 14:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!