Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adjatok tanácsot, fogalmam...

Adjatok tanácsot, fogalmam sincs melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy kiskutyát, de fogalmam sincs melyik fajtát válasszam. Rengeteg fajta van amelyik tetszik.. Emberbarát, gyerekszerető kutyát szeretnék. Jó lenne ha megtudnám tanítani jó sok trükkre..:) Sokat foglalkoznék vele, szeretek kirándulni, sétálni futni, tehát Őt is vinném magammal. De néha pedig nincs kedvem sehová se menni:S Mindegyik fajtának utána néztem már amelyik tetszik,de fogalmam sincs :/ Ha megis lenne a fajta először járnék kiállításokra, tenyésztőkkel beszélnék, mégtöbbet utána olvasnék, és csak utána vásárolnám meg. ( előreláthatólag, erre csak jövő év nyarán lenne lehetőségem)

Fajták amelyek tetszenek:

Boxer

Amerikai és Angol c. spániel

Csivava , Palota pincsi, Havanese, Papillon, Yorkshire terrier

Jack russel terrier

Foxi

West Higland White terrier (westi)

Mopsz

Schnauzer

Berni pásztor

Münsterlandi vizsla


Szóval rengeteg van…és nem tudok választani. Szerintem sokan gondolhatják, hogy milyen egy hülye nőszemély lehet ez. De tényleg fogalmam sincsen..:S És kérlek titeket ne hurroghatok le,hanem adjatok tanácsot. Vagy esetleg ha még neked is lenne tipped akkor azt is megoszthatod velem. De úgy kérlek titeket, ne ajánljatok fajtát, hogy elfogultak vagytok, mert nektek az van.. Köszönöm szépen mindenkinek aki válaszol!


2011. máj. 7. 13:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

Nekem már csak volt kutyám, akkor ajánlhatok? :D

Először méretben kéne döntened...

De én a westiet ajánlom. Igazi kutya (nem csak egy kis nyafka öleb), de nem nagy. Szeret sétálni, futkosni a gazdival, de nyugton is bír maradni, ha kell. Viszont a szőrét muszáj rendszeresen gondozni.

2011. máj. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

:D Hát ez az,hogy még a méret is teljesen mind1..:D

És mennyire tanítható a westi?:)

2011. máj. 7. 13:58
 3/17 anonim ***** válasza:
hát, sok itt a kutya, amivel nem igazán tudnál túrázni, trükközni. inkább ajánlanám az uszit, kiváló agalityis, az uszkár nagyon jó trükkös, nemhiába fordul meg a cirkuszokban. imád túrázni is, gyerekbarát, igazi családi kutya, és nem, nem szőke nős, az a szőke, aki külseje alapján elkönyveli :D-
2011. máj. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
ui, nekem uszim van, én trükközök vele, túrázok, 4 gyerek van, ebből 1 3éves, és imádják egymást, amúgy törpe uszi.
2011. máj. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Üdv. A boxer például egy jó választás, vagy a vizsla, foxi...nagyon mozgékony kutyák, szeretnek játszani, pörögni... A berni pásztort nem javaslom nagyon, nem egy örökmozgó fajta. Mopsz se igazán. Talán még a golden retrivert, magyar vizslát és a labradort mondanám neked. Kifejezetten alkalmasak családi, sport célokra. Barátságos fajták, könnyen taníthatóak.
2011. máj. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Kérdésedre válaszolva: a westie nagyon értelmes, mint a kutyák legtöbbje, de nem mondanám hogy jól tanítható. Ki kell fogni. Elő-elő tör belőle a terrier :D

Nekem szerencsém volt a kutyámmal, viszonylag könnyen ment a tanítás, de azért nem olyan könnyen, mint egy ún. munkakutyával.


Ha a tanításra akarsz rámenni akkor én is inkább a labit, az uszkárt, a border colliet, schnauzert ajánlom...

2011. máj. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) Hát.. lesz minek utána néznem:)
2011. máj. 7. 14:16
 8/17 Akiteki ***** válasza:

Elég érdekes felsorolás. Ahogy elnézem még az sem tuti, hogy kutyát akarsz, lehet hogy macska lesz belőle.:)))

Pl. vizslában miért pont münsterlandi? Mennyiben tetszik jobban egy magyar vizslánál?

2011. máj. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kutyát szeretnék!

Azért mert a münsterlandinak jobban tetszik a szín összeállítása, és a szőrhosszúsága..:)

2011. máj. 7. 14:25
 10/17 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne inkább az adott fajta belső tulajdonságait és nem a "színösszeállítását"alapul venni.
2011. máj. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!