Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki is a kutya torvenyes...

Ki is a kutya torvenyes tulajdonosa?

Figyelt kérdés

Ezelott 8 honappal a ferjem elengedte szaladgalni a sziberiai Husky kolyok kutyankat es sajnos nem jott haza. Mindenhol kerestuk a kornyeken de nem talaltuk.Vasarnap az utcan,kozteruleten szalok ki az autobol es odajon hozzam egy kutya, jobban megneztem es rajottem hogy o a mi eltunk kutyank. Nagyon megorultem, hivnom sem kellett, mert mellettem hazasetalt es a helyere ment.A ferjem aztan megkototte es nagyon orultunk neki.

Delutan jon egy illeto a falubol es megfenyegeti a ferjem hogy ellopta a kutyajat. O azt mondja hogy az alltkerttol kapta ezelott 3 hete.Valoszinu hogy valaki megfogta es elvitte az allatkertbe, sajnos mi ott nem kerestuk.Torzskonyve nem volt mert egy ismerostol kapta a ferjem, amikor kolyok volt a kutyus, kb egy evet volt nalunk. Masnap ez az illeto elment a rendorsegre es feljelentest tett,utana jottek a rendorok hozzank is, elmondtuk a mi allaspontunkat es most allitolag ideiglenesen maradhat nalunk a kutyus hogy eldontseg kinek van igaza. Idokozben aznap az illeto kert az allatkerttol es igazolast miszerint onnan kapta a kutyat.Az ugyved szerint semmis az igazolas,mivel csak most kerte es nem akkor mikor kapta a kutyat.Gyanus az is hogy miert nem akkor irtak igazolast amikor elhozta onnan a kutyat,miert csak most?

Szoval mi nagyon tartunk a kutyushoz, fenykepeink is vannak kisebb korabol, osszehasonlitottuk vele, es ketseg kivul o az.Hallgat a nevere, pont ugy viselkedik mind regen, a szokasai, mozdulatai ugyanazok.


Mi tevok legyunk? Papir hianyaban elveszik tolunk, pedig tudjuk hogy a mienk...


2011. máj. 10. 12:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Azért ha törzskönyve nincs is, egy papírotok biztosan van, az oltási mkönyyv...azzal azért valamit lehet bizonyítani..
2011. máj. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
látom megelőztél, nekem is ez jutott az eszembe :)
2011. máj. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Jó dolog az oltási könyv, abban minden benne van.

Ha az nincs meg, akkor búcsúzhattok a kutyustól is.

2011. máj. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

bocsánat: oltási könyv.


De mondjuk igaz, ez cak arra ad bizonyítékot, hogy volt egy hasonló korú, színű, nemű szibériai huskytok, ha nincs chipezve, pontos bizonyítékkal nem szolgáltok, de azért ez is valami.

A másik "tulajdonosnak" ilyen oltási könyve nem kéne, hogy legyen...És mivel már sorszámozottak az oltási könyvek, hamisítani is nehezebb

2011. máj. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Oltási könyv a tulajdon jog igazolás. És CSIPP!
2011. máj. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Most azon vagyunk hogy akitol kaptuk attol szerezzuk meg az oltasi konyvet ha megvan persze.Olyan konnyen nem mondunk le rola, ha mar visszajott hozzank. Ha olyan jo sora lenne ott ahol volt biztos nem jon velem, mert szinte az illeto haza elott volt az uton, mikor odajott hozzam, csak eppen en nem tudtam hogy kinel volt....
2011. máj. 10. 13:12
 7/29 A kérdező kommentje:
Hat csippje nem tudom ha van....sajnos
2011. máj. 10. 13:13
 8/29 anonim ***** válasza:

Alapveto kerdes, hogy hol volt a kutya az elmult 7 honapban?

Elosszor is, irany az allatkert, es ott utannakerdezni, hogy hozzajuk mikor, hogy kerult a kutya.

Ugyanis, jogilag ti tenyleg elloptatok a kutyat, de! Ami kerdeses, hogy toletek hova, kihez, es mi modon es mikor kerult a kutya.

Amugy, a allatkertet meg fel lehet jelenteni, mert ugy tudom (nem 100%) hogy mostmar csak chipelt kutyat lehet elajandekozni, eladni. (Ezt csak a kesobb kiadott papir miatt irom, hogyha rajonnek, nekik kenyelmetenseget szul, eselyes, hogy maris nem olyan lelkesen allitjak, hogy naluk valaha is volt olyan kutya...)

2011. máj. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Hátöööö. Egy évig volt nálatok és nincs oltási könyve? Ezek szerint még a kötelező veszettség ellenit sem kapta meg.
2011. máj. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Hol az oltási könyve? Nem annál kell lennie akitől kaptátok, hanem nálatok.

A kutyát be kell jelenteni az illetékes állatorvosnál a vásárlás után legkésőbb 3 hónappal.

Ha nem jelentettétek be és nincs oltási könyvetek, akkor elvileg büntetést kéne fizetnetek.

Gondolom a férfi nem állatkertből kapta, hanem a menhelyről, vagy a sintértelepről. Ott megvan a nyilvántartás hogy mikor fogták be a kutyát, és hol és mikor adták ki.

2011. máj. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!