Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem jó a menhelyről a...

Miért nem jó a menhelyről a keverék kutyusok?

Figyelt kérdés

nem vitázni szeretnék csak véleményeket...

HA hobbi kutyust "csak" egy társat akarunk aki velünk legyen, a gyerekkel játsszon vagy/és jelezzen erre a feladatra miért nem jó egy árva kutyus ?:(

persze megértem ha valakinek tervei vannak (tenyésztés, kiállítás, munka stb...) de aki nem ilyenre vesz kutyus az miért nem ment menhelyről???

itt nap mint nap lehet olyan kérdéseket találni hogy "milyen fajta nekem az ideális?" stb... -> ezeknek a gazdiknak nincs (gondolom általában) olyan elképzelésük hogy tenyészteni akarnak és itt kérdezi hogy melyik fajta mert az elég gáz lenne... Ha valakinek van kedvenc fajtája dolgozni akar vele ( értsd: munka tenyésztés kiállítás stb...) akkor tenyésztőtől vegyen kutyát (ne szaporítótól) de aki "csak" egy kutyust akar az miért nem ment egy kutyust?

én látom rosszul? vagy a többi ember elvakult?


(menhelyen dolgozok suli mellett, a mi menhelyünkön összesen /pontosan/ 423 db kutyuska van , rengeteg kölyök -> vannak egész almok , kutyaiskolába dolgozok és ha még van bennem szufla (ugyanis menhely, suli, saját kutyusaim-> kicsit lekötik az energiámat) akkor menhelyi kutyusokat képzek ki hogy aztán így adják örökbe ennyi kb magamról /nekem is meg van a kedvenc fajtáim de én amíg ennyi kutyus vár gazdira addig nekem nem kell fajtatiszta kutyus:))-> nem utálom a fajtatiszta kutyusokat és nem vagyok olyan aki mindenkire ráerőlteti a menhelyi kutyusokat , sőt ha látom hogy lenézik a keverékeket akkor nem adok örökbe menhelyi kutyust-> sajnos volt már rá példa!!)


2011. máj. 11. 18:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Jók a menhelyes kutyusok is, ha jól bánnak velük. Szeretet kell nekik is, sőt minél több annál jobb!


Nem ők tehetnek róla, hogy oda kerültek.

2011. máj. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Mert csak. Erre kb ez a válasz, hiszen ha valaki eldöntötte, hogy ő fajtatiszta kutyát szeretne, akkor azt szeretne. Ugyanúgy nem kell mögötte különösebb értelmet keresni, minthogy mi az ember kedvenc színe, virága stb.
2011. máj. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Mert sokan nem akarnak egy "korcsot". Mikor elhoztam menhelyről a kutyámat (vizsla + valami keverék) az volt a szomszédom első szava mikor meglátta, hogy: korcs? Lenézik őket... De talán azért is, mert egy fajtatiszta kutyánál lehet sejteni, hogy milyen lesz a jelleme. Pl egy fajtatiszta golden retrievernél lehet tudni hogy nagyjából mire lehet számítani, ugyanúgy egy vizslánál is. Egy keveréknél meg nem. Sem azt hogy külsőleg milyen lesz, sem azt hogy belsőleg. Bár a belső tulajdonságokon lehet segíteni tanítással.
2011. máj. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

mindenkinek megvan a joga olyan kutyát venni, amilyet akar. Ha fajtatisztát akar, úgy, hogy csak otthonra társnak, játszó pajtinak, abba senki sem szólhat bele az ég világon!


Leszögezem, én is sajnálom azokat a szegénykéket, egyik kutyám nekem is menhelyi, mert jó érzéssel tölt el, hogy segíthettem, legalább egynek, és borzalmas hálás is érte, DE ennek ellenére már roh@dtul unalmas, hogy már hetek óta ez megy a gyakorin, hogy mindenkire rá akarják erőltetni a menhelyi kutyát....:S:S


Ha valaki kérdez egy bizonyos fajtáról, jönnek a válaszok, hogy "menhelyi, menhelyi, menhelyi"


Kinek mi köze hozzá, hogy ki milyen kutyába, és mennyi pénzt fektet komolyan??? :S:S


23N

2011. máj. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%
Van akinek az többet számít, hogy elmondhatja mennyibe került a kutyája, és milyen fajta. Nekünk világéletemben csak keverék kutyáink voltak, sok volt közülük utcáról hazavitt is. Soha nem vágytam fajtatisztára, és eszembe nem jutna, hogy vegyek, miközben rengetegen vannak a menhelyeken, sintértelepeken. Nagy vágyam, hogy egyszer nagy udvarunk legyen, és akkor tuti olyan kutyáim lesznek menhelyekről, akiket senki nem akar elvinni, öregek, félszeműek.....többet adna az, hogy őket szerethetem, mint hogy felvágjak egy törzskönyvezett kutyával.
2011. máj. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Nekem semmi bajom a menhelyi kutyákkal sem, de ha egyszer kutyám lesz, határozott elképzeléseim vannak, milyen fajtát szeretnék. Egyszerűen mert az tetszik. A menhelyi kutyák nekem olyan "semmilyenek", elhiszem hogy ugyanolyan kedvesek meg minden, de ha egyszer nem tetszik...
2011. máj. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Vidékan lakunk, eddig 3 kutyánk volt: az első ismerőstől született alomból volt, ha nem hozzuk el akkor valószínűleg az akkori módszerek szerint (80-as évek vége) még vízbe folytják, esetleg elaltatják. A második kóbor eb, az utcáról fogadtuk örökbe, bár valószínűleg lehetett már korábban gazdája, de még fiatalon elcsavargott otthonról vagy kitették az út szélére. A harmadikat a jelenlegi házunk vételével eggyütt kaptuk (az addigi tulaj kiskertesbe költözött és nem akarta magával vinni a kutyát). Most azonban fajtatiszta kutyában gondolkozom, tenyésztőtől. Természetesen örökbefogadhatnék menhelyről is, de én olyan kutyát szeretnék aminek a szülői háttere ismert (nem kell állatorvoshoz járni), képesítéseket szerezhet és jó érzésnek tartom azt hogy komolyabban foglalkozhatok a kutyával. Félreértés ne essék, nem tartom rossz dolognak a menhelyi keverék kutyust, de én 15 évre tervezek magam mellé egy társat és korábban már több kutyám is örökbefogadott állat volt, most úgy érzem eljött az ideje hogy kicsit továbblépjek, de ez nem azt jelenti hogy ha úgy adódna nem fogadnék örökbe menhelyről (bár felénk ha jól tudom nem sok menhely van). Szóval bár én épp fajtatiszta kutyát fogok venni az elkövetkezendő hónapokban tenyésztőtől, de én is bíztatnék mindenkit arra hogy menhelyi állatot vegyen maga mellé.
2011. máj. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Doruss ***** válasza:

Hát, sokan azért nem, mert a menhelyi kutya ki tudja, milyen körülmények közül került oda. Lehet bármilyen komolyabb betegsége, akár genetikai, vagy akármi. És sokszor a kutyák érzelmi háttere is labilis.

Nekem erről az a véleményem, hogy ha úgy akarnék kutyát, hogy legyen egy társ akivel sétálni tudok, játszani meg ilyenek, akkor tuti menhelyi kutyát hozok majd, vagy a síntérről. Akkor akarnék fajtatiszta törzskönyvezett kutyát, ha versenyezni akarnék vele.

Mondjuk mi nemrég tenyésztőtől vettünk, törzskönyveset. Igazából a szüleim akarták, és amikor apát kérdeztem, hogy mért kell neki mindenáron ilyen kutya, azt válaszolta, hogy "Én tizen-akárhány évre veszek kutyát." Ezt nem egészen értem, de neki ez a rögeszméje.

2011. máj. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egyet értek valahol a ma 18:58-as válaszolóval, csak nekem a keverék szó szebb kifejezés. (Nem lehet tudni mekkora, milyen alkat, milyen tulajdonságokkal. - erre gondolok)

Bár ami engem inkább visszatart: családtagom járt úgy, hogy menhelyről hoztak el egy fiatal kutyát. A doki megvizsgálta és azt mondta, egészségileg minden rendben van vele. Aztán a kutyának hamarosan mégis begyulladt a füle, de nagyon csúnyán. Azóta is azzal kínlódnak, hogy megmentsék a kutya hallását. (Voltak vele dokinál.)

Én nem tudnám azt nézni, hogy szerencsétlen ott szenved, mert pl. iszonyúan fáj, viszket a begyulladt füle. Tudom az életét megmenteném, de miután megszeretem, nem bírnám nézni, hogy ott szenved és én mondhatni tehetetlen vagyok. Hát ezért inkább nem.

2011. máj. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Még annyit, hogy valószínűleg azért gyulladt be a füle, mert a többi menhelyi kutyával verekedett, és sebes volt. Ezt a sebet a doki is látta.

2011. máj. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!