Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák tényleg fekete...

A kutyák tényleg fekete fehérben látnak? Vagy ők is ugyanúgy mint mi emberek? Jól látnak?

Figyelt kérdés
2009. márc. 11. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Én úgy tudom,hogy bizonyos szineket látnak.

Igazából biztos h nem tökéletes a látásuk,hiszen a hallás és a szaglás a fő érzékterületük,az fejlődött ki jobban náluk.

Én még azt is elképzelhetőnek tartom,hogy pl. az agaraknak jobb lehet a szinlátásuk mint monjuk a kopóknak,mivel az agarak a szemükkel vadásztak.

Hát erre a kérdésre igazából csak a kutya tud válaszolni:)

2009. márc. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák szemében más arányban találhatók azok a bizonyos csapocskák és pálcikák mint a miénkben. A csapocskák a színlátásért felelösek, viszont csak jó fényviszonyok mellett müködnek. A pálcikák kevés fényben is képesek képet adni, viszont a színeket nem érzékelik.


Az ember szemében meglehetösen nagyszámú csapocska és elég kevés pálcika található. Emiatt sokféle színárnyalatot látunk nappal, éjjel viszont szinte semmit.

A kutyáknál ez fordítva van, ök sok pálcikával, de kevés csappal bírnak, így szürkületkor is tudnak vadászni, viszont a színeket rosszul látják.

2009. márc. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ugyanazat akartam irni, amit az első válaszoló, tehát azt mondják, hogy az agarak szeme a legjobb a kutyafajták között...

és azt is olvastam, hogy minnél hosszab a pofájuk, annál jobban látnak (ezzel most gondolok pl.a palotapincsi pofikája benyomott, és nem is lát olyna jól)

2009. márc. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
:)köszi a válaszokat:)
2009. márc. 16. 22:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyetemi kutyafélék evolúciója óráról van az infóm: A sárga és kék színárnyalatokat tudják megkülönböztetni, a fekete/fehér/szürke árnyalatokat is, de a zöldet és vöröset nem látják, mert hiányoznak azok a sejtek a szemükből (az ideghártyáról) amik a zöldet és vöröset érzékelik.

A köv. tartományban látnak: (fény hullámhossz értékek) 430-475nm:" kék (telített szín), 475-485nm: szintelen/szürke, 500-620nm: sárga (telített szín),

Nem képes megkülönböztetni:Zöld Sárgászöld Sárga Narancs Vörös "

2009. ápr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak hogy tisztázzuk, a kutyák tényleg nem látnak minden színt, de ennek nem az a következménye hogy rosszabbul látnak, mint mi emberek, sőt sokkal jobban mert nem zavarja őket össze a sok szín távolabbra is sokkal jobban látnak, mint az embereknél is a színvakok sokkal jobban látnak. ennyi
2009. jún. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A színeket nem látják, de nincs is rá szükségük...ők nem akarnak megnézni pl. egy képet.

Bár ez valahol érdekes, mert az én kutyám a piros plüssjátékát nagyon szereti, rajong érte. Az egyéb színű viszont nem kelti fel annyira az érdeklődését.

Nekik a fő érzékszervük a fül és az orr.

2009. jún. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!