Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan tag van itt, akinek már...

MME kérdése:

Olyan tag van itt, akinek már volt dolga állkapcsok szétfeszítésével?

Figyelt kérdés

Mit használtál, hogyan tetted egyáltalán a szájába, mire kell figyelnem? Valami jó tanács a technikával kapcsolatban?

A szituáció természetesen, ha begörcsölt a kutya állkapcsa, amikor ráharapott az enyémre.

Kaptunk némi utalást rá, hogy ránk lesz engedve egy jó kis harcos természetű, a társai elkapása miatt láncra tett kutya, ha hallja a hapsi, hogy ott vagyunk a közelükben. Tavaly legalább még csak puskával fenyegetett, de tudom, hogy azt max. éjjel venné elő, amikor elsunyizhatja a dolgot.

Nem olyasmi tanácsra van szükségem, minthogy kerüljem ki nagy ívben, mert azt olykor nem tudom megtenni, de ez is elég neki. Ja, és visszapofáztam neki tegnap, mert elszakatt a cérna, úgyhogy legközelebb már nem foglalkozik azzal, hogy két percen át ócsároljon és fenyegessen.

Konkrétan a kérdésben szereplő technika érdekel, mert ha itt nem is lesz végül gond, akkor is jól fog jönni máshol, ha tudom, mit kell tennem. Magammal hurcolható eszköz kellene...


2011. máj. 13. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Én mindenképp megakadályoznám, hogy harapni tudjon. Paprikaspré, borsspré .. ezek elférnek zsebben.

Egyébként meg tennék bejelentést a rendőrségen és a jegyzőnél ..

2011. máj. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van rajta nyakörv? Mert szerintem a legegyszerűbb, ha kiemeled a lábát, és a nyakörvét addig csavarod míg befullad, akkor kénytelen lesz ereszteni...
2011. máj. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Gázspray, ami elég hatásos. Egyszer véletlenül fújtam vele a levegőbe egyet, még csak nem is magam felé és egész éjjel köhögtem, csípett a szemem, nagyon kellemetlen volt, ha az arcomba fújtam volna, biztos mégrosszabb.


Ha a kutya szájzárat kap, a hátsó fogainál benyomod a szájába az egyik ujjad és erősen megnyomod a nyelvét, akkor kinyitja a száját az öklendezési reflex miatt.

2011. máj. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát igen, de ha begörcsöl, akkor saját akaratából sem tud engedni, hiába kínzom így meg úgy...

Akkora speeddel tud futni, hogy valószínűleg lekések arról a pillanatról, amikor az arcába kaphatja a sprayt - és a paprikaspayt az én kutyáim (pedig elég érzékenyek és alacsony fájdalomküszöbűek) lenyalogatták a palackról...

2011. máj. 13. 12:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Viadalokon használnak éket erre a célra. Általában tömör fa. De szerintem is inkább a megelőzésre koncentrálj.

Vagy a hátsó láb kiemelése is szimpatikusabb megoldás, mint az, hogy egy idegen kutya szájában turkáljak, ami épp az enyémet fogja.

2011. máj. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tehát fa... vasra gondoltam, de a fa talán kevesebb kárt okoz a szájában. Ha nem válik le róla szálka...


Gázspray még sohasem volt a kezemben, ennek olyan veszélye van, hogy ha használom, akkor az én kutyámra is jut. Szeles időben akár vissza is fordulna rám, akkor pedig nem tudok segíteni :S


Ráadásul a támadást még fel tudom oldani benne úgy, hogy ne vesszen el a bizalma a kutyákban, de ha még egy ilyen brutál negatív élmény is éri, akkor roncs lesz, amit legalább fél éven át kezelhetek.


Ha van alkalmam lefújni harapás előtt a támadó kutyát, az azt jelenti, hogy arra is lenne időm helyette, hogy elkapjam, tehát akkor alapból nem ér oda a kutyámhoz. Általában ilyenkor borulni szoktam kutyástól (igen, már volt alkalmam néhányszor elkapni így kutyát, vágta közben), szóval inkább karra és testre kapom a harapást, ha nekem is adna belőle, ami jó, mert az ujjaim nem tépi le :) Én már ennek is örülök :D


Fenyegetésre nem reagál semmilyen hatóság. Esetleg annyit számítana, hogy tudnak róla, ha történne valami, amit feljelenthetnék - de bizonyítékom nem lesz ellene. Az, hogy én vagyok az elszenvedő, nem ér semmit bíróságon. Annyi esze van, hogy külső szemtanúk ne legyenek.


Egyébként köszönöm a válaszokat!

2011. máj. 13. 13:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Pitem van, habár birka, mondta az állatorvos, mikor még kicsi volt, hogy bármi ilyen probléma esetén nem kell és nem is nagyon lehet feszegetni, ha lelocsolod egy kis vízzel (vagy ami épp van nálad üdítő stb) a pofáját, oldja a görcsöt a kutya szájában, és elengedi a másikat.
2011. máj. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Próbáld meg gyomorszájon rúgni.Én véletlenül térdeltem gyomorszájon a kutyámat amikor rám akart ugrani,azt hittem nem marad meg.Az időzítés a lényeg
2011. máj. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Okés, észben tartom, és köszönöm az újabb válaszokat is!
2011. máj. 13. 20:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!