Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyatápot és konzerves...

Milyen kutyatápot és konzerves eledelt adjak a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Van egy 7 hetes fajtiszta német juhász kutyám és nem tudom eldönteni hogy milyen junior eledelt adjak neki ami jó is és nem is túl drága. Köszönöm a segítségeteket!
2011. máj. 13. 13:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

igaza van az utolsónak, egy ilyen nagytestű kölyöknél meg főleg fontos h jó tápit kapjon. ha van 15öd akkor már jot tudsz neki venni.állateledeles meg rádsózza persze, nála max szuperprémiumot vagy ilyen hulladékot tudsz venni, középprémiumot nem árul.


remek táp:

[link]


később pl 1 éves kora után meg válthatsz erre:

[link]


vagy erre (ez jobb, de kicsit drágább):

[link]

2011. máj. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Csináltam egy gyors számítást a tapfutar.hu - n. Itt látod, hogy mennyibe kerül a kutya etetése naponta bizonyos tápokból. A nagy kiszereléseket szedtem össze (úgysem 2 kg-os tápokat fogtok venni)

Nem tudom, hogy hogy vannak ezek a számítások, számolhatsz egy kicsit többet is. De ha van 15 ezred a kajára havonta, akkor simán vehetsz jóféle tápokat:)


Purina Dog Chow Puppy 15kg + 3kg - Csirkehússal és rizzsel (Purina Dog Chow)

Napi etetési költség: 137 Ft

Ára: 9,335 Ft


Friskies Junior kutyatáp 15kg - kölyökkutyáknak (Friskies)

Napi etetési költség: 143 Ft

Ára: 8,100 Ft


Happy Dog Natur-Croq Für Welpen 15kg kutyatáp - kölyökkutyák számára

Napi etetési költség: 161 Ft

Ára: 9,090 Ft


Purina Dog Chow Puppy Junior 2x15kg - Bárányhússal és rizzsel

Napi etetési költség: 165 Ft

Eredeti ár: 18,733 Ft

Akciós ár: 16,990 Ft


Josera Dog Kids 15kg - kölyök- és növendékkutyák részére (Josera)

Napi etetési költség: 204 Ft

Ára: 11,520 Ft


Profine Junior Large Breed Chicken & Potatoes 15kg - csirkehússal és burgonyával nagytestű kölyök kutyák részére (Profine)

Napi etetési költség: 196 Ft

Eredeti ár: 11,069 Ft

Akciós ár: 11,160 Ft


Flatazor Tenor Junior 20kg - kölyök kutyák számára (Flatazor)

Napi etetési költség: 229 Ft

Ára: 17,261 Ft


Acana Puppy & Junior 2x13,5 kg - kutyatáp - kölyök és fiatal kutyáknak (Acana)

Napi etetési költség: 237 Ft

Eredeti ár: 24,125 Ft

Akciós ár: 23,300 Ft


Flatazor Elite Puppy 20 kg kutyatáp - Kölyök kutyák számára (Flatazor)

Napi etetési költség: 283 Ft

Eredeti ár: 21,390 Ft

Akciós ár: 19,500 Ft


Hill's SP Canine Puppy Chicken 2X12kg kutyatáp - csirkés ízesítéssel kölyök kutyáknak

Napi etetési költség: 284 Ft

Eredeti ár: 25,754 Ft

Akciós ár: 25,254 Ft


Belcando Junior Lamb & Rice 2x15kg - fiatal kutyák részére kifejlett korig (SuperSize )

Napi etetési költség: 289 Ft

Eredeti ár: 32,760 Ft

Akciós ár: 28,900 Ft


Orijen Puppy 13,5kg kutyatáp - kölyökkutyáknak (Orijen)

Napi etetési költség: 331 Ft

Ára: 16,851 Ft


Hill's Natures Best Puppy Mini Medium Chicken 12kg - kis- és közép méretű kölyök kutyának (Naturesbest)

Napi etetési költség: 336 Ft

Ára: 15,196 Ft


Eukanuba Puppy & Junior, Lamb&Rice 15kg - bárányhúsos ízesítést kedvelő kölyköknek

Napi etetési költség: 371 Ft

Ára: 21,000 Ft

2011. máj. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
a táblázatot ugy nézd hogy a purina dog chowtól kezdődnek a jó tápok
2011. máj. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Jajj bocs, nem láttam hogy németjuhász! Szerintem neki is kijön 15-ből az etetése Acanából is. Viszont én inkább azt javaslom, hogy válassz valamelyik ilyen középkategóriás tápot inkább (Josera, Bosch, Kennels Favourit, Brit stb) és vegyél mellé GF600-at, vagy Luposant. Ezek zöldkagyló készítmények, amik segítenek az izületek fejlődésében, és karbantartásában, csökkentik a diszplázia veszélyét.

Sajnos németjuhászból ma már minden második diszpláziás, úgyhogy már csak emiatt is felejtsd el a pedigreet és etess valami minőségi kajával, és adj neki izületvédőt, mert egy dp műtét 300 ezertől indul...

2011. máj. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én nem tömöm a kutyámat színezett gabonával meg vágóhídi szeméttel,ugyanis ez a Friskies,Pedigree és társai.

A középkategóriás tápokból nekünk bejött a Josera és a Brit.

Havi 15 ezerből kényelmesen lehet minőségi kaját venni.

2011. máj. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

én azt le sem mertem irni h ma bizony már itthon friss alémokból nem nagyon kapsz diszplázia menteset. jobb lenne már kiskorától zöldkagylükivonatot (ez drágább de sokáig elég) venni mert az szépen össze is tudja huzni az eltávolodott izületeket.

kutyafuttatón az egyik srác járt ugy h tenyésztőtől vett tk-s kutyájának még a szülei szűrési könyvét is megnézte aztán 8 hónapos szegény kutya és már alig tud felállni:S 80-80 ezerért műtik egy egy lábát...

én luppsan gellenkkraftot adok a kölyök kopómnak és a térdkalácsficamos kutyámnak. 600g kb 7000Ft. de sokáig elég, tehát ezt kb fél évre meg tudod venni.

15 ezerből sokminden kijön.

sztem is vegyél közép prémiumot (nekem a josera volt jó tapasztalat) és mellég ezt a zöldkagylót.

2011. máj. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
18%

,,8 hónapos szegény kutya és már alig tud felállni:S 80-80 ezerért műtik egy egy lábát... "


azért mert egy túltenyésztett nagy rakás sz@r

2011. máj. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Azért mert az öröklés teljesen kiszámíthatatlan. Németországban már 30 éve szűrik az állományt, mégis még mindig viszonylag magas a dp aránya a kutyák között, pedig ott a tk-s kutyák szülei tényleg mind mentesre vannak szűrve.
2011. máj. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ezért nem kéne német juhász ingyen sem,nem beszélve arról,hogy jó sok idegbeteg van köztük.
2011. máj. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
lepontozhatjátok, attól még így van a mostani kutyákat jobban kell gyógyszerelni mint 3 elfekvőt és 8 idősek otthonát összesen...
2011. máj. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!