Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hasznos tudnivalók kiskutyusok...

Hasznos tudnivalók kiskutyusokról?

Figyelt kérdés
fürdetésről , sétáltatásról , vagy valami tapasztalat. első kutyusom:)
2011. máj. 14. 15:25
 1/6 A kérdező kommentje:
és a körme olyan nagy és éles. levágatom vagy nem szabad bizonyos korig?
2011. máj. 14. 15:29
 2/6 anonim ***** válasza:

nyugodtan levághatod mi 2 hetesen már körömcsipesszel szoktuk vágni nekik, hogy ne sértsék fel az anyjuk mellbimbóit. fürdetésre a jó minőségű sampon a jó mert a kölykök bőre nagyon érzékeny. A pórázhoz szoktatást kezd a nyakörvvel, először csak azt tedd ár és hagyd rajta néhány percig majd mehet a póráz és had húzza maga után majd ha az se zavarja már kézbe veheted a pórázt és lassan elkezdheted irányítgatni

kajának valami normális táp (színezéktől mentes) és soha ne konzerv

2011. máj. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
minek levágni? lekopik az magától is
2011. máj. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
amíg nincs meg a 3 oltása a kutya nem mehet ki a kertből/lakásból...mégis hol kopjon le neki? egy ilyen kicsi az éles körmeivel nagyon sok mindent tönkretehet.. nyugodtan le lehet vágni de nagyon vigyázz, hogy ne vágd túl nehogy megsértsed a körömben lévő ereket
2011. máj. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a körömvágás és fürdetés a leglényegesebbek egy kiskutyánál... Sokkal fontosabbak, h hogyan kell nevelni, h kell viselkedni ha más kutyával találkozik, hogyan menjen póázon, hogyan tanulja meg a behívást (mind a kutya mind a gazda), milyen kapcsolatépítő gyakorlatok vannak, hogyan lehet szoros kötődést és motiváltságot kialakítani, amire lehet alapozni a közös életet.... ezek talán előbbrevalók, mint h mikor vágjunk körmöt és mikor fürdessünk. (előbbire: majd a tenyésztő lenyesi neki, mielőtt elvinnéd, másikra: én fél éves koráig semmilyen vegyszeres vízzel (értsd: samponnal) nem fürdettem, csak tiszta vízzel, meg úsztattam)
2011. máj. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

MInél többször nevezd a nevén. Hívd magadhoz naponta sokszor,és jutalmazd, ha odamegy,így gyakorolhatjátok a behívást. Nem tudom,merre laksz,mi úgy kezdtük a sétát,hogy póráz nélkül kivittem ( erre nincs forgalom este) ,és mivel kölyök,követett anélkül is. Amikor ez ment,akkor rátettem a pórázt,hagyva hogy húzza maga után. Amikor ez is ment,akkor fogtam meg a pórázt,és sétáltunk. Ez kb 2 hét volt,de utána gyönyrűen,magától sétált láb mellett,póráz nélkül is,és erre külön nem kellett tanítani. Ezután megtanultuk,hogy a "mehetsz" parancs azt jelenti,hogy lehet játszani,szaladgálni,a lábhoz pedig hogy lábhoz.

Amit addig is tanítgathatsz,amíg a lakásban vérod az oltásokat:


Ül

Fekszik

Helyedre

Marad

Tied ( evéskor csak erre a parancsra ehet )


Természetesen mindent csak poz. megerősítéssel,ilyen pici korban máshogy még tilos.

2011. máj. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!