Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák tanítgatásánál milyen...

Kutyák tanítgatásánál milyen parancsszavak vannak? Valahol ezek össze vannak gyűjtve (neten nem találtam)? Ill. ha 2 kutyával szeretném elkezdeni a tanítást.

Figyelt kérdés
...akkor egyszerre vagy külön-külön foglalkozzak velük. Utóbbi esetben mivel kössem le a másik kutya figyelmét?
2011. máj. 15. 12:59
 1/4 A kérdező kommentje:
Klikkerrel szeretném tanítani Őket.
2011. máj. 15. 13:00
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy milyen parancsszót használsz. A kutya úgyis azt érti belőle amit hozzákapcsolsz.

Az meg szerintem egyértelmű, hogy külön foglalkozz velük, mert másképp hogy? Ez legfeljebb csak akkor működik ha már tudják és csak gyakorolsz velük. Addig a másikat egyszerűen kikötöd, elzárod vagy esetleg helyben marad.

2011. máj. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, azt tanítasz neki amit akarsz :D Nincs megszabva, hogy mit ért meg és mit nem... csak türelmesnek kell lenni.

Ha kevesebbet szeretnél foglalkozni velük, minél rövidebb,és érthetőbb szavakat találj ki, azt könnyebben megjegyzik.

2011. máj. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenképpen listát szeretnél :)

Az én kutyám parancsszavai (14 éves keverék kan):

Ül (felfelé mutatok a mutatóujjammal, mintha csendre inteném)

Marad (a kutyára mutatok)

Fekszik (a kutya előtt a földre mutatok)

Gyere (combra csapkodás)

Mehetsz (kizárólag képzés utáni szaladgálásnál)

Pacsi

Hopp (mellkasra ütéssel párosítva)

Futás (ha pórázon sétálunk, szoktunk tempót váltani)

Lassabban (szintén a fenti okból)

Láb (sétához)

Hozzám (néha csak "zám", kicsit előre hajolok, a kutya megáll velem szemben, közel hozzám)

Helyedre/Helyed (egyértelmű okokból, kennelben van a drága)

Tiéd! (kaját csak így fogad el)

Vársz! (kajánál, kapu előtt, abszolút multifunkciós :))

Puszi (egyértelmű :))


Rossz! (én mindig ezt használom "elmarasztalásként", anno a "nem", "mit képzelsz" és társai totál fogalomzavarba taszítottak... a rossz viszont multifunkciós)

2011. máj. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!