Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért dörgölőzik a kutya a...

Miért dörgölőzik a kutya a madártetembe?

Figyelt kérdés
Az udvaron 2 napja láttam egy verébtetemet. A kutyát amikor este elengedem, akkor mindig abba dörgölőzik bele. szóval ráfekszik és belesikálja magát :) Miért teszi ?
2011. máj. 15. 21:10
 1/8 nory0722 ***** válasza:

Nekem beagle-m van,ugyan ezt csinálja(lócitrommal,békatetemmel,madártetemmel,bármivel,ami ürülék-kivéve a másik kutyáét és macskáét, és döglött tetem). Főleg,ha megfürdetem. Azért,mert vadászkutya,ösztönösen felveszi más állat szagát,mert mikor üldözik őket,akkor a másik állat,amelyiknek az ürülékébe belefeküdt,kevésbé/nem érzi meg,hogy egy kutya követi,a saját szagát érzi.


Milyen kutya?

2011. máj. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Mert erős szaga van és ha vadászkutya ahogy előttem írtákakkor a szagot fölveszi..
2011. máj. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hogy "jó" szaguk legyen...az enyémek múltkor fürdetés után találtak egy jó pár napja döglött vakondot...ráadásul az egyik dögöm előtte még a patakban is megfürdött...2* kellett egy rakás samponban megfürdessem őket és még a hámjukat is 3* kellett hipós vízben átmossam, hogy elmenjen a szag XD
2011. máj. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A tetemet talán fel kellene szedni!

"A kutyát amikor este elengedem"... Netán láncon tartod?

2011. máj. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én havanesem a döglött gilisztába meg bogarakba szokott hemperegni.
2011. máj. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez a vadászösztön, a kutya a saját szagát álcázza vele, hogy az áldozat ne érezze ha fúj a szél...főleg vadászkutyákra jellemző, de nekem a pulim is csinálta már.
2011. máj. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
foxterrier 2,5 éves
2011. máj. 16. 20:22
 8/8 A kérdező kommentje:
van neki egy elkerített helye. és onnan engedem ki
2011. máj. 16. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!