Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mesterséges megtermékenyítésné...

Mesterséges megtermékenyítésnél ez igaz?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam, hogy a mesterséges megtermékenyítésnél valahol ( aszem az oldalát ) megvágják a szukát, hogy bejuttassák az anyagot.

Tenyésztők és akik fedeztettek így, mi a véleményetek?


2011. máj. 17. 17:03
 1/7 D.O.81 ***** válasza:

Szerintem meg nem jól olvastad!


A jutyúkon(youtube) van fent egy rakás idegennyelvű videóanyag különféle állatok -köztük a kutya- mesterséges megtermékenyítéséről.


Sok sikert a keresgéléshez!

2011. máj. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

intrauterinális termékenyítés....A kutya anatómiai sajátságai miatt ez általában műtéti úton valósítható meg, illetve kis és középtestű fajtáknál lehetőség van a műtét nélküli, hüvelyen keresztüli méhbe történő inszeminálásra (de ebbe én nem hiszek..a Skandinávoknál van rá gyakorlat de nálunk nincs...).

Az intrauterinális termékenyítésre azért van szükség, mert a felolvasztás után a spermiumok élettartama kb. 12 óra és mozgásuk energiaháttere is korlátozott, ezért a lehető legközelebb kell őket juttatni a megtermékenyítés helyszínéhez, a petevezetőhöz.

2011. máj. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ja hozzátenném, hogy intrauterinális termékenyítésre csak mélyhűtött sperma esetén van szükség. A folyékony-hűtött sperma esetében nincs szükség műtétre akkor katétert kell alkalmazni
2011. máj. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ja hozzátenném, hogy idén született nálunk alom intrauterinális termékenyítésből egy Amerikai kantól. Jól vizsgázott a dolog...bár nem lett sok kölyök.

A folyékony hűtött variációt mi évek óta alkalmazzuk, eredményesen de alacsony alomszámokat produkál...de hát ugye nem a mennyiségre hanem a minőségre megyünk:D

2011. máj. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

17:22 Köszi szépen, ment a kéz! :-)


Még annyit kérdeznék, hogy ez a műtéti dolog, ugyanúgy zajlik mint egy átlag műtét? Vagyis, a hasát vágják fel mint a császárnál, vagy az oldalán vágják meg?

2011. máj. 17. 17:48
 6/7 anonim ***** válasza:
nálunk a has alatt a lágyéki résznél volt a bemetszés
2011. máj. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jaaa! Értem.

Köszi szépen!

2011. máj. 17. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!