Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bírok kemény lenni vele....

Nem bírok kemény lenni vele. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy tacskókopóm kiskutyám. Imádom, talán jobban is, mint kellene. Anyumék újabban csibét tartanak, új neki a helyzet, él benne a vadászösztön, hajtaná őket, "játszana" velük. Ilyenkor, (mivel én vagyok a gazdája) nekem rá kell szólnom, keményebben, néha ráverek a popsijára, ha olyat csinál. Utána viszont akkora szomorú szemekkel tud nézni, hogy megsajnálom és rögtön mennék oda megsimizni, de tudom, hogy akkor ez az egész nem érne semmit. Persze nem elkényeztetett kutyus ő, tudja, hogy mik a szabályok és mikor rosszat csinál meg is van mindig a bünti, viszont sokszor már olyankor rászólok, ha csak megindul a kerítés felé, mikor még nem is "bűnözött" és ilyenkor igazságtalannak érzem magam. Veletek is volt már ilyen? :)
2011. máj. 18. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Az alapján, amit leírtál, mégiscsak tudsz elég kemény lenni vele. Mi a problémád valójában?
2011. máj. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem igazságtalan, csak a másik oldalon meg nem ártana dícsérni, jutalmazni, ha éppen nem megy a kerítés felé, meg nem nézi a kiscsibéket.

Megütni tök felesleges, inkább felé irányuló mozgással hajtsd el, zavard el onna, nagyon szigorúan. És a bünti után mindig ki is kell oldani akutyát, és adni neki egy lehetőséget a javításra. Azaz ha megbüntetted, akkor utána elindulsz te a kerítés felé, és megnézed mit csinál. Ha jól alkalmaztad a büntetést, akkor ilyenkor már nem fog a kiscsibék felé nézni, és meg lehet dícsérni. Ha megint feléjük megy, akkor nem jól, nem jókor büntettél, vagy nem volták elég "kemény" vagy nem értette meg, hogy pontosan mi az amit nem szabad, tehát rosszul időzítettél.

2011. máj. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!