Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ez? (Többi lent)

Miért van ez? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy amstaffom. Kb úgy 8 hónapos koráig eléggé "vad" volt. Akkor amikor játszott egy kutyával mindig bizonygatta neki a fölényét úgy, hogy maga alá kényszerítette. Ez már megváltozott, már bármilyen kutyával eljátszik békésen.

Arról is leszokott, hogyha odakap neki egy másik kutya, akkor nem megy neki azonnal. Már csak arrébb ugrik, vagy nyüszít egyet, és ennyi.

Amiről nem szokott le, az az, hogy ha meglát egy kutyát, amelyik nagyon fél, akkor azt azonnal betámadná. Egyedül a félős kutyákat bántaná, a többivel gond nélkül elvan.

Miért van ez? És mit tegyek, hogy ez is megváltozzon?

Most 14 hónapos.


2011. máj. 21. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:

" Arról is leszokott, hogyha odakap neki egy másik kutya, akkor nem megy neki azonnal. Már csak arrébb ugrik, vagy nyüszít egyet, és ennyi. ,,


Az nem túl jó, ha így behódol egy másik kutyának. Szerintem egy nála erősebb kutyával kezdett ki ami végül dominált felette és ez rossz emléket hagyott benne. Lett kasztráltatva? Kan vagy Szuka?

2011. máj. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
tényleg a dominanciával vigyázni kell, mert probléma lehet. rossz élménye volt, ezért most bizonytalan egy kicsit.
2011. máj. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok!


Nem jó? Pedig ennek én örültem, mert régen egy nagy fenevad volt..

Nem kezdett még ki nála erősebb kutyával, de lehet azért ilyen, mert egyszer mikor egy kutyaiskolás oktatóval sétáltattam, majdnem összeverekedett egy pit bullal, az oktató pedig rákiabált, a kutyám lefeküdt, a pit pedig ledominálta. Az volt az első alkalom, hogy megadta magát egy kutyának. Pedig tudja, hogy erősebb a pitnél, mert már vele is összekapott előtte egyszer-kétszer, és ő volt az erősebb.


Akkor most mit csináljak vele?

2011. máj. 21. 12:46
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és szuka kutya.
2011. máj. 21. 12:48
 5/6 anonim ***** válasza:

"Arról is leszokott, hogyha odakap neki egy másik kutya, akkor nem megy neki azonnal. Már csak arrébb ugrik, vagy nyüszít egyet, és ennyi. "


Jesszus, ezzel mi bajotok? Ez egy teljesen helyes kommunikáció a részéről a másik kutya felé, hogy "oké, békénhagylak". ezt meg kellene dícsérni!


A félőseknek azért megy neki, mert rajtuk tudja bizonygatni a többieknek a saját dominanciáját, meg sajnos a kutyáknak szokások az omegákat boxzsáknak használni.


Ezt viszont nem szabad ráhagyni. Figyelgesd a jelzéseit, pl. az ne engedd, hogy a másik kutya fölé tegye a fejét, de azt igen, hogy megszagolja alulról. Erre meg nyugodtan mehet a dícséret.

A domináns viselkedéseket (pl. másik kutyától elveszi, bevédi a labdáját) szigorúan tilts le, de minden esetet, amikor elkerült egy konfliktust, dícsérd meg.

2011. máj. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kösznöm! :)

Mindig figyelgetem a jelzéseit, hála Istennek régen verekedett, csak valamelyik nap megint összefutottunk egy félős kutyával, és akkor is láttam rajta, hogy mindjárt betámadja... De pórázon tartottam, és rászóltam, ezért nem indult meg.

2011. máj. 21. 13:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!