Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig vemhes egy német...

Mennyi ideig vemhes egy német juhász kutya? Mikor ellik?

Figyelt kérdés
Nem vagyok benne biztos, hogy vemhes, de megnőttek a cicijei és szerintem egy kicsit kerekebb is lett. Nem az én kutyám, egyik ismerősömé, akihez közel lakom, így gyakran látom a kutyust. Nem úgy veszem észre, hogy az ismerősömet nagyon érdekelné, viszont én aggódom érte. Soha életemben nem volt kutyám, így azt sem tudom, hogy mik lehetnek a tünetei, vagy hogy kell-e csinálnom vele vmit, esetleg a szülésnél segíteni vagy ilyesmi. ??
2011. máj. 23. 19:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Rossz helyre ment, sorry
2011. máj. 23. 19:30
 2/8 A kérdező kommentje:
Mármint az utolsó 2 kérdőjel :)
2011. máj. 23. 19:33
 3/8 anonim ***** válasza:
mind1 milyen fajta,ugyanannyi ideig vemhes,mint a kutyák általában...
2011. máj. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fedezést követő 5. héttől látszik a vemhesség. A kihordási idő kb. 63 nap. Normálisnak számít az első fedezés időpontjától számított 58. napon bekövetkező ellés. Toleráns határidő a 70. nap, de a 65-től már állatorvossal folyamatosan konzultálni célszerű.
2011. máj. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem ment rossz helyre: Állatok/Kutyák (pont ide való), a szülés rovat az emberre vonatkozik.

Egy német juhásznak elvileg nem kell különösebb segítség az ellésnél, de ha mégis fellépne valami komplikáció, akkor állatorvost kell hozzá kihívni. A kutyák vemhességi ideje 9 hétig tart.

[link]

[link]

Amúgy szoktál ehhez az ismerősödhöz be is járni, vagy hogyan akarsz segíteni a kutyának, ha szükséges?

2011. máj. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amennyiben burokban van (az anya nem tépi fel), azonnal feltépjük a szájnál, hogy levegőt tudjon venni, és nehogy megfulladjon.

Én mindig megrázom fejjel lefelé a kölyköket jó erősen, stabilan tartva a fejüket és a nyakukat, hogy az esetlegesen lenyelt magzatvíz távozzon az orron és a szájon át. Ezt szükség esetén többször ismétlem.

Ha valamiért meg kell császározni az anyát, akkor ne hagyjuk egyedül a kölykeivel az első 24 órában. Zárjuk tőlük el, csak 2-3 óránként engedjük szoptatni. Az altató hatására ugyanis hallucinálhat, és érzékenyen reagálhat a zajokra, ennek következménye lehet, ha megöli, megharapja a kölykeit. Látszólag kitisztul egy pár óra alatt, de ez csak a látszat, csak ha már stabilan törődik a kölykeivel, intenzíven szoptatja, nyalogatja őket, akkor hagyjuk magukra.


TILOS A KISKUTYÁKAT MESTERSÉGESEN TÁPLÁLNI!!!



A félrenyelt kiskutya tüdőgyulladást kap és elpusztul!!!

Normál ellés esetén a kiskutya rendelkezik szopóreflexel, tegyük azonnal cicire, és már működik is! Tévhit: Nincs az anyának teje vagy nem elég a teje! Mindig van, attól függetlenül, hogy ez nem látszik, nem lehet kinyomni a ciciből. Nyugalom!!! A császáros kölykök, sokszor 6-12 órán át csak sírnak, nem tudnak szopni, ez természetes, hiszen ők is kábák a nyugtatótól. Legyünk türelmesek, próbálkozzunk, s a végén az eredmény sem marad el. Ne próbáljuk őket etetgetni!


A lezárult ellés végén az anyát nézze át állatorvos, hogy biztosan kitisztult-e! Szükség esetén méhösszehúzót, antibiotikumot fog adni neki.


1 db 250 W-os infralámpa (FELTÉTLENÜL SZÜKSÉGES!!!), célja nem a kiskutyák melegítése, bár erre is használható a szem kinyílásáig. Elsődleges cél azonban az ellést követő 48 órában a magzatvizet nyelt kiskutya tüdőgyulladásának megakadályozása. Az infra az egyetlen, amely kiszárítja a vizet a tüdőből, ezért bármilyen hőmérséklet van, az első két napban folyamatosan mennie kell. Később csak akkor szükséges, ha az elletőládában mért hőmérséklet nem éri el a 24 fokot, 3 hetes koruktól viszont elég a 21 fok.

2011. máj. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz hogy segíteni tudj,vele kellene laknod.Ha nem eszik,ha nyugtalan,ha fészket épít,szétszed dolgokat(papírt,rongyot)és egy helyre halmozza.Ha folyik valami hátul.Először átlátszó,majd ha már sötétzöld,egy órán belül jön az 1. kölyök.Hőmérőzni is lehet,de ehhez azért kb tudni kéne mikor ellik.Ha vemhes egyáltalán.Szép tőled hogy aggódsz érte,így nem kutyatartóként is.
2011. máj. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

19:37


Igen sokszor vagyok nála, régi ismerős. Nem gondoltam úgy különösebben semmi konkrét segítségre, mivel eddig nem nagyon volt ötletem, hogyan lehetne.


19:41

Köszönöm, kedves vagy :)


Mindenkinek nagyon köszönöm a gyors válaszokat és majd jól az orra alá nyomom az ismerősnek, hogy igenis foglalkozzon szegény kutyussal.

2011. máj. 23. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!