Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutya tartása miben...

Két kutya tartása miben különbözik egytől?

Figyelt kérdés
A pénzt tudom, hogy akkor min a duplája, de az idő, a foglalkozás, a szeretet, stb. Van egy nagytestű kutyum, és imádjuk egymást, de ha lenn vagyunk, szépen sétál mellettem, néha elszalad egy egy bot után, de igazából más kutyák társaságában érzi jól magát. Ezért szeretnék mellé egy másikat, de sose volt két kutyám egyszerre, és nem biztos hogy tudom, hogy ez mivel jár. A másik kisebb lenne, közepes termetű.
2011. máj. 25. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem sokkal nehezebb, max. anyagilag, de pl. két kutya már jól elvan, persze annyit foglalkozik velük az ember, amennyit csak tud, de ha mégsem, elvannak ketten, eljátszanak.
2011. máj. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

jóval drágább. időt csak az befolyásolhatja ha más a 2 kutya mozgásigénye.

nekem van egy tacsim, neki a 2 óra napi szintű aktív mozgás, meg 1 egészségügyi séta elég. ez kitelik munka mellett a napomból, hétvégén több idő jutott rá.

de találtunk egy kölyök erdélyi kopót, akinek duplája a mozgásigénye. de rá is csak annyi idő jut, hétvégén persze több.

a lényeg hogy olyan kutyát válassz mellé amelyiknek nincs több mozgásigénye.

de az enyémek jól elvannak, játszanak sokat. a futtatóban is egymással foglakoznak a legtöbbet, pedig minden nap megyünk...

2011. máj. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Két kutya tényleg nagy felelősség és csak azért nem érdemes venni még egyet mert a kutyusod más kutyák társaságában érzi igazán jól magát. Szerintem inkább vidd le többet a parkba vagy kutya iskolába ahol össze barátkozhat más állatokkal és te meg a gazdikkal. Így te is jól jársz és a kis kedvenced is boldogabb lehet :)
2011. máj. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Ha a pénz tárcád engedi , nyugodtan vehetsz még egy kutyust. Arra figyelj hogy a két kutya között ne legyen túl nagy különbség méretileg mert akkor a nagyobbik csupán játékból is kárt tehet a kicsiben ( eltapossa rosszul ugrik rá és Pl : eltörhet a kicsi gerince) Akár milyen kedves barátságos a meglévő kutyus féltékeny lesz az új jövevényre ,ezért vele eleinte többet kell foglalkozni mint az új kutyussal. Ha sikerül összeszoktatnod őket, jól el lesznek , a kutyák falkában szeretnek élni.
2011. máj. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem most átmenetileg kettő van, azért jóval nagyobb gond, az biztos. Nekem eleinte baromi fárasztó volt a sétáknál mindegyikre odafigyelni, mert persze, hogy tuti, hogy tök egyszerre kezdenek el rosszalkodni, az egyik a park egyik végén, a másik a másikon :)


Nálunk játék csak otthon van, és csak akkor ha otthon vagyok. Kint a parkban nincs közös játék, külön-külön szaglásznak, meg másokkal játszanak, csak ha valakivel kötekedni kell, akkor éled fel a falkaszellemük, olyankor pedig nem kéne.


Állatorvosi költség sokkal magasabb, mert ugye ha beüt egy vírus, akkor mindkettőt kezelni kell, meg hát ugye kettőnél kétszer akkora az esély, hogy valamelyik elessen, üvegszilánkba lépjen, megbetegedjen.


Nehezebb velük, mert BKV-ra két kutyával nem szállhatsz fel, meg azok a barátok akikhez addig mehettél ey kutyával, azért a kettőre már húzzák a szájukat. Ketten sokkal több koszt csinálnak. Nem hittem, de tényleg, okádék a lakás mióta ketten vannak, már nincs is kedvem takarítani, felesleges.


És az még fontos, hogy második kutyát csak akkor szabad bevállalni, ha az elsővel már olyan a viszonyod, hogy tudod jól, hogyha hátat fordítasz neki, máshova figyelsz, akkor sem fog hülyeséget csinálni. Azt felejtsd el, hogy egymástól tanulnak, csak a hülyeségbe rántják bele egymást, az okosságot neked kell megtanítanod :)


Ezek csak a hátrányok, az előnyöket most nem sorolom, mert azt biztos magadtól is el tudod képzelni :)

2011. máj. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én pont most hoztam egy bernit a pincsim mellé. Borzalmasan nehéz,pláne,hogy a pici 8 hetes, a pincsi meg 10év feletti. És a drága persze hisztis,és sértődött,hogy a mami mást is szeret.

Na,viccet félretéve,nagyon fárasztó.Szinte lehetetlen,hogy folyton,mindkettőre figyelj. Nálunk pl. a pincsi állandóan megy neki a berninek,mert féltékeny,vagy félti a területét. Tökéletesen szobatiszta,de mióta a pici itt van,azóta jelölgetne a lakásban. Az etetés egy külön mű

sorszám.

Ugyanakkor imádom,hogy így van. Hajnali 5kor nekiindulunk, mi 3an,kipihenem a gyerkőcömet, a tüzelő macskát, és sétálunk egy nagyot,és este ugyanez. IMÁDOM :)

2011. máj. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nehezebb.Ha két kutyág van akkor már nem mindeggy milyen neműek.Ha két azonos nemű kutyád van készüljj fel,hogy egyszer amikor felnő az újj kutyus nem lesz mindeggy neki,hogy a randlétrán hol áll.Az azonos nemű kutyáknál gyakori a verekedés.De egyébként az új kutyánál hagyni kell hogy az első nevelje részben.Ha kölyökként esik neki hagyni kell amennyiben a nézeteltérés rövid.(kb fél perc)

De ha hosszú szét kell választani őket.Az apám kutyatréner és 3 kutyánk van.Ezért tudom ezeket.

2011. máj. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!