Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Taknyos, tüsszög, köhög a...

Taknyos, tüsszög, köhög a kutyám, van erre valami természetes gyógymód, ami nem antibiotikum, és adni érdemes neki?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
az én tacsimnak is most volt torokgyulladása. olvastam a neten házi gyógymódokat, de nem kisérleteztem semmivel.egyedül kevés mézes kamillateát kapott egy bögrével két részletben. de vidd dokihoz.én szombaton bevittem az ügyeletre, inkább kifizettem az ügyeleti díjat. kapott szurit, rendbe jött.
2011. máj. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Orvos a gyógymód.
2011. máj. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Természetes gyógymód: Állatorvos :) ;)
2011. máj. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kutyus? Láza van?


Azért kérdem, mert mi gyakran átesünk a kennelköhögésen (sokat vagyunk nagy kutyás társaságban, és eddig minden évben az őszi és a tavaszi járványba is belecsúsztunk) és az utóbbi kettőnél én már nem terheltem antibiotikummal. Persze a lázát mértem, meg tudom, hogy más ismeri az immunrendszere a dolgot, felnőtt, fitt egészséges kutya. Kölyök vagy idős kutya esetében MINDENKÉPPEN ORVOS és ha felnőtt a kutya, de a láza van, vagy levert, rossz kedvű akkor is.


Nálunk ez úgy néz ki, hogy meghallok egy szipogást, köhintést, akkor rögtön veszek echinacea cseppet, lándzsás utifű sziruot (Dr. Theiss) illetve B és C vitamint. Ilyenkor az ételt nem kaphatja szárazon, hanem mindig felpuhítom neki forró kamilla teával, vagy meghűlés elleni teával, vagy vöröshagyma levessel. Fontos, hogy ne legyen száraz a kaja, mert az tudja irritálni.


Echinaceat májkrémes kenyérdarabkára csepegtetem, elsőre 20 cseppet, utána három óránként öt cseppet. Lándzsásutifű szirupot reggel este a kajájába teszem, délben meg lenyalogatja kanálról, aztán habzik a szája :)


Nálunk az utolsó két alkalommal ettől másnapra jelentős javulást láttam, negyedik-ötödik napon már szinte tünetmentes volt. Idén tavasszal meg tök megúsztuk, mert van nálam egy mentett kutya, és most folyamatosan kapják mindketten reggel este az echinaceat, mert tartottam tőle, hogy a mentett kutya hazahoz valami vírust a menhelyről.


Viszont nagyon fontos, hogyha az ilyen kezeléstől nem javul, esetleg romlik, vagy belázasodik, elkedvtelenedik a kutya, akkor rögtön orvoshoz kell vinni, mert simán rámehet a tüdejére. Tehát otthoni gyógymódokkal tényleg nagyon odafigyelve szabad csak kezelni, mert a kennelköhögés néhány szurival megúszható, egy tüdőgyulladás viszont az életébe is kerülhet.

2011. máj. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
okés, olvasom, h lehet bélférgesség is. Esetleg egy féreghajtót adjak neki míg nem viszem dokihoz?
2011. máj. 25. 13:37
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a részletes leírást! Fél éves a cairn terrierem, és mi is nagy társaságba járunk kutyázni, az egyik kutya ugyan ezeket a tüneteket produkálja.
2011. máj. 25. 13:42
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor vidd orvoshoz. Tuti kennelköhögés, nekünk szólt is a dokink, hogy most járvány van, sok kutyát vittek hozzá kennelköhögéssel mostanában. az a baj, hogy elsőre nem biztos, hogy az immunrendszer legyőzi a dolgot, ráadásul a fiatal szervezet még sokkal sebezhetőbb, sérülékenyebb, gyengébb.


Fél évesen nem játszanék házi praktikákkal.

2011. máj. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nincs lázmérőm sajnos
2011. máj. 25. 13:56
 9/12 anonim ***** válasza:

A féregtől nem tüsszög a kutya ...


Biztos hogy kennelköhögés, minél elöbb antibiotikumra van szüksége. Ha meggyógyult oltathatod ellene.

Kamilla teán kívül mást ne adj neki. Én a tápra szoktam ráönteni és akkor le lefetyelik róla.

2011. máj. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A férghajtót a dokinál lehet kapni.

Lehet ,hogy furcsának találod, de az én kutyámnak adtuk C-vitamint.A kutyám minden évben a legkisebb lehüléskor megfázik.Ez bevált.Nekem bulldogom van.Ha a te kutyád is bírja akkor adhatsz neki gyümölcsöt is.

2011. máj. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!