Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek csináljak még...

Szerintetek csináljak még valamit a kullancsal? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

Na szal, van egy goldim és tegnapelőtt volt benne egy kullancs. Kiszedtem, de benne maradt egy kis része. Felhívtam a dokit, hogy be vigyem-e, de azt mondta, hogy elég ha betadinnal kenegetem, és ha gennyesedik, vagy a viselkedése a kutyámnak változik, akkor vigyem be.

Ma amikor betadinoztam akkor láttam hogy még benne van a kullancs, de nem lehet kiszedni olyan apró.

Szerintetek még lehet veszélyes a kullancs a kutyámra??

( van rajta scalibor nyakörv, szoval nem tudom miért ment bele)

Előre is köszi :)


2011. máj. 26. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Az már semmi nem számít, pár napon belül kilökődik, ne piszkáld.

Ha a kullancs nem volt fertőzött, akkor a bent maradt résztől (a kullancs feje) semmi baja nem lesz.

Figyeld pár napig, ha kedvetlen, nem eszik, irány a doki.

2011. máj. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Okés köszi :)

Ugyan olyan élénk és aktív mint eddig, remélem nem lesz semmi baja.

2011. máj. 26. 21:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Az már csak feje, nekem is rendszeresen van ilyen a goldimmal, hogy elhibázom, és bent marad a feje, nem lesz semmi baj, kilökődik. Ha meg tényleg változik a hangulata, akk lett beteg, babéziás nagy valószínűséggel.
2011. máj. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De ha időben észreveszed, hamar gyógyul nagyon. Csak minnél előbb go dokihoz, ha észreveszed hogy kedvtelen, nem akar felállni, csak pihenni, nem akar enni-inni. Hamar észre lehet egyébként venni a jeleket.
2011. máj. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 nory0722 ***** válasza:
A nyakörv azért jó,mert védi a kutyát a kullancsoktól. Viszont,mivel a bőrén át szívódik fel,így a kullancs ugyan úgy belemegy a kutyába,csak még mielőtt visszaöklendezné a nyálát,kiesik belőle,így nem fertőzi meg. A kullancs kiszedése: téveszme,hogy krémmel kell kenni,mert megfullad tőle. Igen,megfullad,de ha megijed,ugyan úgy visszaöklendezheti nagy valószínűséggel a nyálát. Csavargatni főleg nem szabad. Legjobb,ha megfogod a fejrésznél és szép lassan húzod ki,egy idő után magától elengedi,így könnyen kiszedheted. A lényeg,hogy ne 'kis zsákját' fogd. Ha benne marad a feje,semmi gond,nem ér vele semmit,a teste a fertőző,abban van a 'méreg'/nyála. Akkor inkább gond van,ha úgy tudod kiszedni,hogy közben összenyomod a 'zsákját',mert akkor te magad nyomod vissza a kutyába a fertőzött nyálat. A feje pár nap/ 1-2héten belül kilökődik. Ha elszíneződik a bőre/piros lesz körülötte,vagy amit már írtak,kedvetlen,nem eszik,gennyes,akkor vidd orvoshoz!
2011. máj. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!