Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Súlyhúzást hogyan, hol?

Súlyhúzást hogyan, hol?

Figyelt kérdés
Dunaújvárosiak vagyunk, pitemet szeretném így edzeni, de semmi fogalmam nincs még az egészről.
2011. máj. 30. 09:22
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Nézd vannak olyan emberek, akik ezt örömmel csinálják és vannak olyan emberek, mint én akik soha nem fogják elfogadni ezt az extrém súlyhúzást!


Mellesleg ki lett kérve az állatorvosunk véleménye is anno valamint a budapesti állatorvosi egyetem (Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Kar) egyik docensének a véleménye is.


Mindkettő ellene van, mivel ez a kutyáknak rámegy az ízületeire, lebénulhatnak és a szívnagyobbodást is említették valamint az idő előtti halálukhoz is vezethet. A szteroidok használatáról ne is beszéljünk! Nem mindenkire igaz, de vannak a súlyhúzós gazdák között ilyenek is.


Egy szóval igenis be kell tiltani!

2012. febr. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Nem kötelező csinálni.


A szívnagyobbodás olyan, hogy mindenki beszél róla, de nem látta senki, az ízületekre meg bármi rámehet (lásd szánhúzó kutyák, versenyagarak, agility, frisbee, pont az utóbbiakat űző keresztszalag-szakadásos kutyája van az egyik barátunknak), nem kell ahhoz súlyt húzni és nincsenek nagyobb arányban ízületes kutyák a súéyhúzók között, mint a többi között.


A docensről meg az állatorvosról hiteles dokumentumot kérek, aláírással. Gondolom szakvéleményt adott, vállalja névvel, pecséttel.


A szteroidokról meg annyit, hogy ebben a témakörben inkább az agárversenypályák környékén keresgélj.


Azért meg nem fogják betiltani mert neked nem tetszik. De gyűjts aláírást...:-DDD

2012. febr. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!