Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rohamozza meg a lábakat...

Miért rohamozza meg a lábakat a kutyám?

Figyelt kérdés
Nálam is csinálja néha, utánamfut, megfogja a bokámat hátulról, ha mezítláb vagy rövidnadrágba vagyok itthon, na de bejött a jóidő és mindenki rövidbe van kint is, ha kiviszem futtatni, akkor van hogy odarohan emberkhez a lábukat meg akarja fogni. Nem erősen, alig érezni de érezni a fogát olyankor, de ő maga is alig ér feljebb mint bokánk. Olyan 25cm a marmagassága, és nagyon barátságos egyébként nagyon jóindulatú kis kutyus de a "kattanása" ez és minden jel nélkül egyszer csak rástartol akár a 100mre lévő gyalogosra is és rácuppan a lábára :-S volt már egy két cikis helyzetünk miatta. Mit tegyünk?
2011. jún. 2. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Ideggyenge kis kutyus, mint a legtöbb kistestű, bokára megy aztán torokra :) aranyos lehet, ha nem okoz sérülést, vicces helyzeteket eredményez. Azon felül elhiszem, hogy idegesítő és zavaró ez a szokás. Próbáld fegyelmezni, tanítani, ilyenkor leszidni, ha pedig békénhagyja a bokákat, akkor megdicsérni. Bár gyanítom ,nem fogja tudni, miért dicséred, mert ez egy kis kattanás lehet neki, amikor se lát se hall, és semmi jelét nem adja előtte. Ezért nehéz ezt megszüntetni...
2011. jún. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen igen! Nekem "vicces" mert én tudom hogy nem bánt, nem akar bántani, meg őszintén - nem is tudna - mert olyan kicsi. Sajnos szerintem is kattanás ez a dolog mert játszok vele labdával vagy bottal, hirtelen felnéz - meglát - és kilő mint a rakéta, utol se lehet érni. Minden más esetben visszajön, még másik kutyától is akkor is ha játszanak, de ilyenkor... pf... süket. Tudja az alapparancsokat, gyere ide, ül, fekszik, marad, még a "csönd"-et is :-D ... meg is csinálja. Kivéve ha egy ínycsiklandozó kis bokácskát kiszúr. "Szörnyű egy dög..." :-D
2011. jún. 2. 22:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Pórázon nem gondollodtál esetleg? :D A mi lány Bigle kutyánk meg lábszárdugást imitál. Az sem ciki egyáltalán...
2011. jún. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
de van póráza és az esetek 80%-ban pórázon van, de amikor elvisszük kutyás helyre, elengedni, mert kis méretéhez képest hatalmas mozgásigénye van, iszonyatosan gyors. jack russel forma (csak keverék) és előforulnak ilyen esetek :-D a te kutyád se pite :-D
2011. jún. 3. 08:53
 5/6 anonim ***** válasza:

07:47-esnek: a hágás a dominancia kifejezése. Nevelési gondokra utal (nem tekint téged főnöknek). Ivartalanítás és a falkasorrend helyreállítása!

Kérdezőnek: lehet, hogy van benne terelőkutya (puli, pumi), akkor ösztönös. Lehet, hogy egy kiskorban játszott játék maradványa ez a viselkedés.

Mindig, következetesen rá kell szólni, hogy nem szabad! Ha elég kitartó vagy, egy idő után abba fogja hagyni. Persze ennek alapfeltétele, hogy szófogadó és behívható legyen.

2011. jún. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Bizonyítsd be kutyádnak, hogy amit tesz az nem helyénvaló, és számára kellemetlen.


Sok sikert.

2011. jún. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!