Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha két kutyát szeretnék...

Ha két kutyát szeretnék klikkerrel tanítgatni?

Figyelt kérdés
akkor a kondícionálást még csinálhatom egyszerre? Ha már tudják mit jelent a klikk hang akkor külön kell foglalkoznom velük?
2011. jún. 3. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
lehet hogy én nemjól csinálom, de én is két kutyát tanítok egyszerre klikkerrel. Úgy csinálom, hogy amikor az egyikkel foglalkozom, akkor a másik csak nézi, vele nem törődöm. És fordítva is. Úgy látom, hogy megértették, hogy amikor a másikkal foglalkozom, hiába csinálnak bármit is, engem nem izgat, a másikra figyelek. Úgy 2 percenként váltogatom őket. Ja és már így is nagyon sok trükköt tudnak :))
2011. jún. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet kettőt, csak sokkal nehezebb. Jobb, ha külön-külön foglalkozol velük.
2011. jún. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy csinálom mint az első. Annyi különbséggel, hogy akivel épp nem dolgozom, az kapja meg a labdát. De általában nem érdekli, inkább ott lábatlankodik. De értik, hogy mi a helyzet. Eleinte azért lenne jobb külön-külön gyakorolni, hogy nehogy a kondícionálásba bekavarjon, hogy nincs mindig falat, ha hallja a hangot.
2011. jún. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Én konkrétan kicsukom a szobából azt amelyikkel nem foglalkozok. Én már a kondicionálást sem csinálnám együtt.
2011. jún. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk a külön csukásból hisztéria van, értetlenség, meg nyüszögés, és így a másik se tud dolgozni, mert arra figyel, hogy mit hisztizik az egyik.
2011. jún. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
lehet venni dupla klikkert,ami két különböző hangot ad ki így két kutyát is taníthatsz vele.A fressnapfben tudsz venni
2012. jan. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kondicionálás mehet együtt, de a tanítás biztos, hogy jobb külön. Eleinte én is teljesen elzártam őket, de most már úgy csinálom, hogy az egyiket kikötöm pórázzal, amíg a másikkal foglalkozom, és 5-10 percenként cserélgetem őket. Azt vettem észre, hogy így sokkal motiváltabbak, és büntetésként is lehet alkalmazni a lecserélést, ha az egyik már tudja, mit kell csinálni, csak akaratoskodik :))
2012. jan. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!