Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen alap dolgokat tanítsak...

Milyen alap dolgokat tanítsak meg kezdésként a kiskutyámnak, akivel agilityzni szeretnék? Milyen legyen az alapozás?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam léteznek valami ilyesmi, amivel előre lehet készülni, például valami mozgáskoordinációs feladatok (ezek milyenek?).
2011. jún. 6. 11:06
 1/7 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Ül, áll, fekszik, marad, jön, lábhoz, igazodik, megáll stb.

Az a lényeg, hogy az alap fegyelmi feladatokat tökéletesen hajtsa végre, még akkor is , ha te előtte vagy mögötte vagy. Tetszik a hozzáállásod.


Sok sikert!

2011. jún. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, az alap engedelmesség az alapja. Sok helyen nem veszik ezt szigorúan, de van, ahol el sem kezdheted az agilityt anélkül, hogy le ne vizsgázott volna a kutyád engedelmességből.

Nagyon fontos, hogy a pályáról ne rohanjon ki, még akkor se, ha közben 30 kutya ugat a pálya szélén.

Ezenkívül nagyon fontos a kutya szocializációja, hogy ne mutasson agressziót a többi kutya felé, simán el tudj közöttük sétálni.

Mozgáskoordinációs feladatok alatt nem tudom mit értesz, azt majd ott úgyis megtanuljátok (szlalom stb...)

Sok sikert!

2011. jún. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szekeres Juli ***** válasza:

Valami ilyesmire gondolsz?

http://www.youtube.com/watch?v=nVJ31iXUpig


Valóban, sok helyen nem engedik agility közelébe a kutyát addig, amíg nincs meg az alap engedelmességije. Nálunk ez nem így van, nézz meg néhány videót, ahol már kölykök is "agilityznek":

http://www.youtube.com/user/agilityjuli#g/u

Béta, Izzy, Zsömi


Emellett persze nagyon fontos az alap engedelmesség megtanítása (láthatod, hogy az említett kölykök hogyan fejlődnek ebben is). Én még azt teszem hozzá, hogy ha egy kutyával agilityzni akarsz, akkor különösen fontos, hogy az engedelmes feladatokra (hozzám, ül, fekszik, marad) is pozitív megerősítéssel tanítsd. Részletesebben itt fejtem ki, hogy miért:

[link]


Merre laksz? Nézz körül a környéken, beszélj az agility edzővel, kérj tőle személyes tanácsot!

2011. jún. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

ó igen teljes mértékben ilyenekre gondoltam :D. Kedves Juli köszönöm szépen.

Igen tudom, hogy az engedelmesség fontos. Igaz a kicsi most lesz 3 hetes, tehát még 8 hét mire elhozom, de már van egy vázlatom arra, hogyan és mit mikor fogunk elkezdeni :). A pozitív megerősítés tényleg nagyon fontos szerintem is, mindenképp a klikkeres módszert akarom választani, abból is a gondolkodós fajtát :). Biztos tükörsuliba kezdenék vele járni, de felénk nincs ilyen (tudtommal) Győr mellett lakom Kisbéren.

2011. jún. 6. 23:30
 5/7 anonim ***** válasza:
szia:) Azért egy 10 hetes kiskutya még játsszon, nem kell neki rögtön feladat. Ha tanitod is, mindent csak játékosan. Én azt javaslom, hogy először ovodáscsoportba vidd, hogy az alapszocializációja meglegyen. ott már ismerkednek a pallóval, akadállyal. (mondjuk ezekkel ovatosan, mert a csontok még bőven feljődésben vannak, a túlzott terhelés deformálhatja őket). Tudatosan szerintem rálrsz 1 éves korban elkezdeni a kiképzést. Ha a kutya jó agyu, 1-2 hónap alatt az alapengedelmességet megtudod neki tanitani.
2011. jún. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

)

Én nem vittem engedelmességire a kutyámat, egyszerűen otthon csináltam neki téglából és seprűből akadályt és megtanítottam először a hoppra:

Kezdd úgy, hogy a bot a földön van. Fussál vele át a boton, mondd, hogy hopp, és ha átfutottatok rajta dicsérd meg nagyon! Ezt végezzétek el kb. 10-szer :) Aztán rakj egy téglát nagyobb lapjával a földre, és csak a bot egyik oldalát rakd rá felesbe, a másik legyen teljesen a földön. ugyanezt a futkosásos dolgot végezzétek el, mindig fuss a kutyád mellett vagy előtt és te is lépd át a botot kezdetben. Utána rárakhatod a másik oldalt is a téglára, így ugorjátok át együtt. Minden nap csináljátok meg fokozatosan a feladatsort, és bővítheted azzal, hogy te már nem ugrod át, leülteted az egyik oldalán, MARAD-dal ott tartod, átmész az akadály másik oldalára és onnan hívod egy "Hopp" kíséretében! A vezényszót mindig mondd, és emeld fel a kezed az akadálynál, később így fogsz neki jelezni, ha "hoppolnia" kell.

Ne végezzétek magas akadályon, felesleges, hacsak nem nő majd 42 cm marmagasságnál nagyobbra a kutyusod. Otthon 30-40 centis akadályok bőven elegek, főleg, hogy ilyen melegek vannak, hisz neked sem lenne jó túl sokat futkorászni és ugrándozni, ugye?:)

Kölyök kutyával ne vidd túlzásba a feladatokat, mert belezavarodhatnak, és nekik sem jó, ha megerőltetik őket:)

Az agility úgy is csak 1 éves kortól valósulhat meg! Szlalomot taníthatod még otthon, figyelj arra, hogy páros rudakkal, én néggyel kezdtem. A kutya bal vállánál legyen mindig az első rúd az utolsó pedig a jobbon :)

Remélem segítettem :)

2011. jún. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szekeres Juli ***** válasza:

Győrben nagyon színvonalas agility suli van! Vedd fel velük a kapcsolatot, kérd a segítségüket: [link] Én nem javaslom, hogy egyedül kezdj hozzá minden tapasztalat nélkül. Sokkal több sikerélményed lesz, ha olyanok vezetésével kezded, akik már átlátják a folyamatot (azaz már kiképeztek agilityre kutyá(ka)t). A győriek nem is akármilyen szinten versenyeznek: nagy nemzetközi versenyeken is rendszeresen érnek el sikereket!


Ők el fogják mondani, mit és hogyan gyakorolj, és azt is, hogy egy éves kor előtt elég, ha a léc a földön van. Nálunk is így kezdik a kölykök, sőt, azok sem ugranak eleinte, akik idősebb korukban kezdik az agilityt: az ugrás technikája és a irányíthatóság megtanulása két külön feladat a kutyának, sokkal stabilabb lesz, ha külön tanítod.

2011. jún. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!