Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Palota pincsit lehet tanítani...

Palota pincsit lehet tanítani úszni?

Figyelt kérdés
tudom minden kutya tud úszni, de ők ölebek. láttam cesar millant h bulldogot meg egyéb fajtákkal is megszeretette a vízet. Pincsivel is meglehet? Hogyan? mert megyünk tóhóz fürdeni és vinnénk magunkkal ^^
2011. jún. 7. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kutyafüggő, vagy rákap a pancsizásra, vagy nem. A mi kutyánk kifejezetten utálta a vizet, aztán egyszer csak rájött, hogy tud úszni, és az jó dolog:) Azt azért ki lehet próbálni, hogy egyáltalán hogy érzi magát vizesen. Fürdetést hogy bírja, hogy reagál ha vizes a bundája?
2011. jún. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Niky emo girl ***** válasza:
nekem németjuhászom van fürödni utál viszont akárhol nagyobb pocsoját vagy kisebb tavat lát ugrik bele magátol és uszik :D
2011. jún. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
első: nagyon jól bírja a fürdést bár elég kis bágyadt fejet vág :) második: ismerős a szitu a pincsim előtt labradorom volt, de hát fő a változatosság ;) (sajnos elpusztult... 13 éves volt..:(.. ) kb. 1 éve és most a pincsim 5.-én volt 6 hónapos :)
2011. jún. 7. 19:48
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is pont most tanítom a kutyámat úszni.

Én úgy csinálom, hogy míg még üres a kád, beledobálok néhány jutifalatot, beteszem a kutyát, feleszi a falatokat, utána megengedem a vizet és kb 3-4 percenként adok neki jutifalatot, ő addíg mászkál a vízben, nézelődik. Eddig odáig eljutottunk már, hogy mikor nagyon megemelkedik a vízszint, a kutya elkezd úszni, de nem is inkább úszik, hanem kétségbeesetten csapkod és próbál kijutni. Ilyenkor megpróbálom lenyugtatni, megfogom, hogy a segítségemmel tudjon lebegni a vizen, kap még egy-két jutifalatot és abba is hagyjuk az egészet, mert elfogy a türelmem és mivel mindkét kezemre szükség van a kutya úsztatásához, ezért jutifalatot már nem tudok adni neki közben... :S

Egyébként az én kutyám is Palotakutya.

Remélem segítettem... :D

2011. jún. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm utolsó :D egyébként ezt már én is csináltam ^^ még magamra kaptam fürdőruhát és beugrottam mellé (van egy ülőke vagy mit tom én mi a kádunkba ) igen az enyém is halál rémülten csapkodott. beszereztem egy könyvet is hogy információhoz jussak ^^ nem sok sikerrel -.-

köszönöm a válaszokat! jöhetnek még :)

2011. jún. 7. 20:07
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én kutyusom is pincsi és egyenesen IMÁDJA a vizet!

Kérdésre a válasz:Először vegyél egy icipici medencét, rakj bele pici vizet és rakd bele a kutyát. Több alkalommal ismételd meg! Majd ha már megszokta rakd nagyobb vízbe!Sok kitartás és türelem kell hozzá!Az enyém is így kedvelte meg a vizet!!:D:D:D

Sok sikert!:D:D

2011. jún. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

egy lavor vagy valami nem jó? mert sztem anyum nem egngedné hogy medencét vegyünk (ha pici akkor se) mert áruljuk a házat (kertes) és lakásba költözünk :) amúgy van jóóó nagy beton medencénk, bár nagyon koszos a víz benne fekete, van benne egy 2 méteres szétágazó farönk (nem használjuk a medencét és tavaly volt 2 kacsánk és elkényesztettük őket xD) meg bogaras is :S


Köszönöm a választ! Majd valahogy kipróbálom :D

2011. jún. 7. 20:34
 8/11 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg vegyél neki egy kutyamentőmellényt, feladod rá és akkor nem kell megtanulnia úszni, mert a mellénytől eleve lebeg a vizen. :D
2011. jún. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi, de elég hülyén tettem ki a kérdést :/ úgy értettem, hogy megszerettetni vele a vizet.
2011. jún. 8. 13:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát annyi előnye van a mentőmellénynek, hogy mivel nem süllyed el a kutya, nagyobb a biztonságérzete is, megszeretheti a vizet, vagy legalább könnyebben úszik. Én szerintem fogok venni egyet a kutyámnak, feltéve, ha nem nagyon drága...
2011. jún. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!