Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SEGÍTSÉG Fél éves berni...

SEGÍTSÉG Fél éves berni pásztor szuka kutyánk mellé ma hoztunk egy szuka labrador retriever 10 hetes kölyök kutyát. Hogyan lehetne őket megbarátkoztatni?

Figyelt kérdés
A berni folyamatosan ugatja, ugrál és a mancsával piszkálja a kiskutyát aki ugye csak ül szegény és nagyon meg van szeppenve az új környezet miatt is. Mit tehetnék?
2011. jún. 8. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Majd összeszoknak, ne izgulj. Kölyök mind a kettő.

Max rászólsz a bernire, hogy csendben legyen. Én ilyenkor a " finoman" szót használtam.

2011. jún. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de attól hogy nagyon ugatja bántani nem fogja ugye?
2011. jún. 8. 19:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem fogja, szerintem csak játszani akar, de ugyebár az ugatásnak több formája van, nem tudom, melyiket használja. Csattogtatja közbe a fogait? Mert ha nem,akkor szerintem csak játékra hívná, de látja, hogy ő nagyon nagy a kis csemetéhez képest. Le kell ülni a bernivel, simogatni, egy másik ember pedig csempéssze oda a kiskutyát. Simogasd egyszerre mindkettőt, érd el, hogy legyen ynugodt a nagyobb kutyus és ne legyen izgatott, mert akkor a kiskutyus "lelkében is kárt tehet". Megijedhet és agresszívvá válhat, stb.:) Fokozatosan kell egymáshoz szoktatni őket :)
2011. jún. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Figyeljetek rájuk az első időben. Főként azért, hogy a kicsi ne tegyen olyat, amivel a nagyobb haragját kivívja. Pl: belekóstol a kajájába. Arra egyébként is figyeljetek, hogy mindig a nagyobb kapjon előbb enni, mert ő volt előbb "otthon". Dicsérjétek, simogassátok sokat a nagyot, és terelgessétek elé a kicsit, hogy szokják egymást.

Az idősebb kutyák - főleg a szukák - nem bántják a kölyköket, ez szinte valami íratlan szabály a kutyáknál. Olyan biztosan lesz, hogy később játék közben rálép, vagy kicsit erősebben odafog, de szándékosan fájdalmat okozni nem akar majd neki. Sőt, ha a kicsi nyüszíteni kezd majd valamiért, úgy fog hátraugrani, mint ha orrba verték volna.

Csak ez első pár nap lesz szokatlan nekik, aztán meglátjátok, hogy inkább a kicsit kell majd levakarni a nagyról. Nekünk 1 éves középázsiai kanunk volt, amikor mellékerült a 10 hetes "lányzó". A nagy 70 kiló volt, a kicsi kb akkora, mint a lábfeje. Minket is a frász tört, hogy boldogulnak majd egymással. Egy hét múlva, a kan időnként hozzánk menekült, mert a kicsi megállás nélkül nyúzta játékból. Ha hagyta magát egy perc nyugta nem volt, ha "összecsomagolta" a kicsi nyüszített.

Aztán este összebújva aludtak.:-))

2011. jún. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt a helyzet:), fél éves kuvasz mellé hoztunk 10 hetes bernit. Az első 1 hónapban nem mertem őket együtt hagyni felügyelet nélkül. Nem azért mert bántotta a nagy a kicsit, hanem azért, mert annyira játszott volna vele, hogy féltem, kárt tesz benne. Egyszer véletlenül a nagy rálépett a kicsi lábára, aki szegény 3 napig sántított. Nálunk a kicsi az előszobában töltött 1 hónapot, de amikor kivittem, akkor mindig nagyon örültek egymásnak.
2011. jún. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!